موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انگلیس

a/236 :کد

0

خطر تجاوز در کمین نظامیان زن انگلیسی

  ﺳﻪشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۳ — ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۵۵۶   

به گفته یکی از تفنگداران سابق نیروی دریایی آمریکا، زنان انگلیسی که قصد پیوستن به پیاده‌نظام ارتش را دارند با خطرتجاوز جنسی رو‌به‌رو هستند.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ، " کنث اوکیف " از تفنگداران سابق نیروی دریایی آمریکادر مصاحبه با شبکه پرس تی وی گفت: «بدون شک زنان در یک محیط نظامی و جنگی همواره مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند و این تنها دشمن نیست که از آنها سوء استفاده جنسی می‌کند،این مشکل در ارتش نیز رایج است.

" کنث اوکیف "  افزود : در آمریکا و انگلیس گزارش‌ها و تحقیقات بسیاری راجع به سوء استفاده از زنان وجود دارد. تجاوز جنسی اتفاقی کاملا رایج است که ارتش روی آن سرپوش می‌گذارد.»

این تفنگدار سابق نیروی دریایی آمریکاهمچنین افزود : «اگر زنان در یک محیط نظامی یا جنگی باشند که کشتار روی می‌دهد و احساسات برانگیخته می‌شود، افراد تحت تاثیر آن کنترل روحی خود را از دست می‌دهند و این مساله برای انسان امری طبیعی است و گاهی اوقات به تجاوز جنسی منجر می‌شود. بدون شک این اتفاق برای زنان روی می‌دهد.»

این درحالیست که وزارت دفاع انگلیس پس از تحقیقی شش ماهه راجع به مناسب بودن حضور زنان در خطوط مقدم جنگ، تصمیم به تغییری تاریخی گرفته است.

انتظار می‌رود وزارت دفاع انگلیس نتایج تحقیقات خود را که تحت نظارت فرماندهی ارتش انجام شده است، پیش از پایان سال میلادی جاری(2014) اعلام کند.

وزارت دفاع انگلیس سال ۲۰۱۰ پس از بررسی این موضوع اعلام کرد حضور شانه به شانه نظامیان زن که 10 درصد ارتش را تشکیل می دهند ، در کنار مردان می‌تواند «عواقب گسترده و ناگواری در پی داشته باشد.»

در حال حاضر خدمت زنان در واحدهای نیروهای زمینی یعنی جایی که آنها ناچار به مبارزه تن به تن با دشمن هستند ممنوع است. بر اساس این قانون زنان نباید در گردان‌های پیاده‌نظام، هنگ زرهی و واحد تفنگداران دریایی سلطنتی حضور داشته باشند.

                               

زنان     نظامی     جنگی     انگلیس     تجاوز    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :