موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23670 :کد

0

کارشناس آلمانی: اروپا در مسیر جدایی قرار دارد

  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۳:۴۳
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -کارشناس آلمانی: اروپا در مسیر جدایی قرار دارد

یکی از اساتید دانشگاه کمنیتس آلمان با تاکید بر اینکه اروپا ابزار کافی برای مقابله با بحران پناهندگان را ندارد این اتحادیه را در سایه این بحران در مسیر جدایی ارزیابی کرد.

یکی از اساتید دانشگاه کمنیتس آلمان با تاکید بر اینکه اروپا ابزار کافی برای مقابله با بحران پناهندگان را ندارد این اتحادیه را در سایه این بحران در مسیر جدایی ارزیابی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "فرانک لوتار کرول" از تاریخدان های معروف و اساتید دانشگاه تکنولوژی کمنیتس آلمان در گفتگو با "اس ار اف" سوئیس به مسئله هجوم پناهندگان در اروپا پرداخته و گفت: حالا اولین بحران اساسی اروپا قابل مشاهده است که اروپا برای آن بزرگ نشده است. اتحادیه اروپا مسائل را به دوش کشورهای عضو انداخته و احساس می کند که تنها مانده است.

 

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که حدود سی سال پیش پیمان شنگن بسته شد که بر اساس آن یک پناهنده فقط در کشوری که به آن وارد می شود حق تقاضای پناهندگی را دارد و آیا این ایده غلطی بود گفت: از دید امروز بله. در سال 1985 دنیا در اروپای غربی در نظم کامل بود.

 

اروپای بدون مرز رویای بشریت اروپایی بود. هیچ کس انتظار نداشت که شرق پنج سال بعد از هم بپاشد و کشورهای جدیدی در اتحادیه اروپا عضو شوند. همچنین در سال 1985 هیچ کس تصور نمی کرد که مانند امروز سالانه میلیون ها مهاجر به این اتحادیه هجوم آورند. از این رو نمی توان سازمان دهندگان شنگن را متهم کرد. با این حال از دید امروزی ها این یک توافق غلط است و خطا باید هر چه سریع تر رفع شود.

 

وی در ادامه گفت: البته ابزار و نیروی کافی برای این اقدام وجود ندارد. یک سیاست مهاجرت اروپایی وجود ندارد.

 

این کارشناس آلمانی با تاکید بر اینکه اروپا برای مسئله پناهندگان آماده نشده است در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: اتحادیه اروپا کمک نیست بلکه شکست خورده و بیشتر یک مانع است.

 

وی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که تلاش های بنیانگذاران اروپایی برای کنار هم نگه داشتن این اتحادیه بر باد رفته و امروز ما در مسیر جدایی قرار داریم.

 

این کارشناس آلمانی درباره این گفته صدر اعظم آلمان مبنی بر اینکه ما از عهده هجوم پناهندگان بر می آییم گفت: ما باید به نحوی آن را مدیریت کنیم. اما با تمام احترامی که برای مرکل قائلم این یک ادعای احمقانه بود. من مطمئن نیستم که مرکل هنوز امروز هم این ادعای خود را تکرار می کند. برای غلبه بر این بحران هیچ ابزاری در اختیار نیست و حالا تازه دراین راستا کار می شود که ابزاری برای این منظور خلق شود. در ضمن ما پلیس و نیروی کمک کننده کمی داریم تا بتوانیم این هجوم پناهندگان را در مسیر خوبی هدایت کنیم.

 

وی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که از این مسئله مسائل بزرگتری می تواند به وجود آید. این مسئله می تواند به چند قطبی شدن و افراط گرایی در جامعه منجر شود که هیچ کس خواهان آن نیست.

 منبع:تسنیم
                               

اتحادیه     اروپا     پناهندگان     آلمان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :