موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/23674 :کد

0

سرویس های اطلاعاتی بیگانه در برابر ایران تحقیر شده اند

  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۶
تعداد بازدید : ۳۰۴   
 تحلیل ایران -سرویس های اطلاعاتی بیگانه در برابر ایران تحقیر شده اند

وزیر اطلاعات بر استفاده نشدن کلمه نفوذ برای منافع سیاسی تاکید کرد و گفت: سرویس های اطلاعاتی بیگانه از اینکه اطلاعات روشنی از کشورمان ندارند در مضیقه هستند، عاجزند و تحقیر شده اند.

وزیر اطلاعات بر استفاده نشدن کلمه نفوذ برای منافع سیاسی تاکید کرد و گفت: سرویس های اطلاعاتی بیگانه از اینکه اطلاعات روشنی از کشورمان ندارند در مضیقه هستند، عاجزند و تحقیر شده اند.

 

به گزارش تحلیل ایران از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات: حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در همایش سالانه سراسری مدیران و مسئولان ارشد سازمان حراست صنعت نفت افزود: در این شرایط، سرویس های اطلاعاتی بیگانه می خواهند در پوشش فعالیت های عادی و صنعتی از ایران اطلاعاتی بدست آورند. 


وزیر اطلاعات، کار دستگاه های همگن با دستگاه های اطلاعاتی را کار حساسی دانست و گفت: اگر هوشمندی آن ها نباشد انقلاب و نظام جمهوری اسلامی آسیب جدی خواهد دید. اشراف اطلاعاتی دستگاه های حراستی و هوشمندی آنان از ضرورت هاست. 


علوی ادامه داد: در شرایطی که نمایندگان و هیئت هایی از کشورهای مختلف به منظور فعالیت های اقتصادی، علمی، خدماتی و بازرگانی در ایران حضور می یابند، سرویس های اطلاعاتی و امنیتی بیگانه سعی می کنند از این بستر سوء استفاده کنند و در این پوشش ها در کشورمان حضور یابند که این موضوع کار دستگاه های اطلاعاتی را بیشتر و ضروری تر می کند.


وی افزود: ما در شرایطی هستیم که رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان طبیبی حاذق در زمینه نفوذ بیگانگان هشدار داده اند لذا با توجه به باز شدن فضای حضور مجموعه خارجی برای فعالیت های مختلف در ایران ، باید هوشیار تر عمل کنیم. 


وزیر اطلاعات گفت: سرویس های اطلاعاتی بیگانه با عنوان و نام و نشان اطلاعاتی به ایران نمی آیند بلکه در پوشش های مختلف می آیند.


علوی تاکید کرد: وقتی مقام معظم رهبری هشدار می دهند که مواظب نفوذ بیگانگان باشید به این معنی است که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی باید با این هشدار مقام معظم رهبری چندین برابر بر هوشیاری خود اضافه کنند تا با نفوذ مواجه نشویم. 


**کلمه نفوذ در وزن خود استفاده شده و در جهت منافع سیاسی هزینه نشود
وزیر اطلاعات در ادامه در توضیح فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه نفوذ، گفت: کلمه نفوذ را باید با وزن مناسب خودش بکار ببریم و طوری نشود ارزش و تاثیر آن را کاهش دهیم تا به مطلب پیش پا افتاده ای تبدیل شود. 


علوی افزود: ما در وزارت اطلاعات پرونده های مهمی داریم و گاهی شده است که برخی عوامل دشمن اطلاعات کشور را به ثمن بخس در اختیار بیگانگان قرار داده اند که بطور طبیعی، این اطلاعات عوامل خائن را به حسب وظیفه در اختیار مقامات عالی کشور قرار می دهیم.
وزیر اطلاعات تاکید کرد که نباید از این پرونده ها در جهت منافع و بازی سیاسی گروه های سیاسی هزینه و استفاده شود.


علوی در ادامه تاکید کرد: باید مواظب باشیم دشمن امنیت ما را به خطر نیندازد و در این مدت برخی جریان های تروریستی تلاش کردند امنیت ایران را به چالش بکشند اما با عنایت خداوند و تلاش دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی موفق نشدند.


وی گفت: نحوه برخورد ما در برابر دشمن همین گونه است و دشمن باید رعب داشته باشد. اما در ارتباط با جامعه، مردم، کارکنان بخش های مختلف مانند وزارت نفت، رسالت ما تامین امنیت آن ها است.

**ضرورت وجود امنیت روانی در محیط های صنعتی و اقتصادی
وزیر اطلاعات با بیان این که حاکم کردن فضای امنیتی در محیط های کاری عاقلانه نیست، تصریح کرد: صنعت و اقتصاد ما با ابتکار و نوآوری پیشرفت می کند و اگر در محیط پ‍ژوهشی آرامش نباشد، خلاقیت در ذهن ها جرقه نخواهد زد.


علوی تاکید کرد: باید بر جامعه و محیط های صنعتی و اقتصادی، بهداشت و امنیت روانی حاکم باشد و کسی به حریم فعالان این عرصه ها تعرض نکند.


وی با تاکید بر حساسیت وزارت نفت و حفاظت از اطلاعات این حوزه و زیر ساخت های صنعتی کشور که مورد طمع دشمنان است، اظهار داشت: مطالعات علمی و حفاظت اطلاعات در این وزارتخانه، صنایع زیر ساختی و صنعت نفت از جمله مسئولیت های جدی سازمان حراست است.


وزیر اطلاعات تاکید کرد: حراست فیزیکی، بخشی از کار است و عمده تلاش ها باید برای تامین امنیت و بستر سازی مناسب برای ایجاد فعالیت ها صورت گیرد. 

**تاکید بر رفتار محبت آمیز با کارکنان و از بین بردن زمینه های فساد
علوی افزود: کسی باید از دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و حراستی حساب ببرد که با ملت و نظام ما دشمنی دارد و وظیفه دستگاه های حراستی این است که با کارکنان با محبت رفتار کنند و پیش از برخورد با مجرمین باید تلاش کنیم زمینه فساد بویژه در حوزه اقتصادی را از بین ببریم.


وی اضافه کرد : باید به کارکنان در بخش های مختلف حتی مردم برای صیانت از دستاوردها آموزش دهیم تا در دام دشمن نیافتند . 


وی افزود: کار حراستی را باید در چارچوب شرع و قانون انجام دهیم و کار اطلاعاتی و امنیتی باید با رعایت حلال و حرام خدا همراه باشد.


دکتر علوی با اشاره به ویژگی های بی نظیر پیامبر اسلام(ص) ، اخلاق حسنه ی پیامبر اعظم را از ویژگی های ممتاز آن حضرت دانست و گفت: با اخلاق می توان کار امنیتی را بهتر انجام داد چرا که دین ما، دین اخلاق است و این باید در نظام اسلامی پررنگ تر شود.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :