موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23678 :کد

0

عربستان صعده یمن را با بمب های خوشه ای هدف قرار داد

  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۸
تعداد بازدید : ۳۹۱   
 تحلیل ایران -عربستان صعده یمن را با بمب های خوشه ای هدف قرار داد

جنگنده - بمب افکن های عربستان امروز (دو شنبه) بار دیگر منطقه سحار واقع در صعده یمن را با بمب های خوشه ای هدف قرار دادند.

جنگنده - بمب افکن های عربستان امروز (دو شنبه) بار دیگر منطقه سحار واقع در صعده یمن را با بمب های خوشه ای هدف قرار دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، یک مقام نظامی در صعده به خبرگزاری سبا گفت: این سومین بار است که جنگنده و بمب افکن های عربستان این منطقه را با بمب های خوشه ای بمباران می کنند.

 

این مقام نظامی در ادامه افزود، حمله هوایی جنگنده های عربستان خسارت های زیادی به منازل مسکونی و مزارع کشاورزی مردم وارد کرده است.

 

همچنین جنگنده های عربستان امروز منطقه صرواح مارب را هدف موشک های خود قرار دادند که دستکم یک یمنی کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

 

پیش تر نیز سازمان عفو بین الملل اعلام کرده بود ائتلاف متجاوز علیه یمن به سرکردگی عربستان دو هفته پیش در حمله به محله مسکونی در منطقه احمی در صعده در شمال یمن از بمب های خوشه ای استفاده کرده است.

 

سازمان دیده بان حقوق بشر نیز در ماه اوت (مرداد- شهریور) گذشته، عربستان را به استفاده از بمب های خوشه ای متهم کرد.

 

عربستان و 9 کشور عربی دیگر و با همراهی آمریکا از ششم فروردین 94 حملات هوایی و دریایی علیه یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند که بر اثر آن نزدیک به پنج هزار یمنی از جمله صدها زن و کودک به قتل رسیده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :