موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23735 :کد

0

درماندگی آلمان در مسئله پناهندگان

  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۵۲
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -درماندگی آلمان در مسئله پناهندگان

یک کارشناس آلمانی چگونگی ارزیابی درباره میراث سیاسی مرکل را تا حد زیادی به رفتار وی در قبال مسئله پناهندگان منوط دانسته و از مناقشات اساسی در دولت ائتلافی درباره چگونگی حل این بحران سخن گفت.

به گزارش تحلیل ایران، "دومینیکو آیگنمن" از خبرنگاران و کارشناسان روزنامه سوئیسی "تاگس آنسایگر" در گفتگو با این روزنامه از اختلافات اساسی درباره رویکرد درست در بحران پناهندگان در دولت ائتلافی آلمان سخن گفت.

 

وی در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به کاهش روزافزون محبوبیت مرکل در آلمان در سایه بحران پناهندگان احتمال سقوط وی وجود دارد گفت: آنچه مسلم است این است که این بحران وضعیت صدر اعظمی مرکل را اساسا تغییر می دهد. این که میراث سیاسی مرکل چگونه مورد ارزیابی قرار می گیرد تا حد زیادی به رفتار وی در قبال پناهندگان بستگی دارد.

 

مطمئنا محبوبیت منحصر به فرد مرکل در سایه رویکردهای اروپایی اش از این شرایط تاثیر می گیرد.

 

اما مرکل همچنان می داند که هنوز نیمی از مردم حامی وی هستند و شریک ائتلافی او یعنی حزب سوسیال دموکرات هیچ علاقه ای به سقوط وی در چنین شرایطی و برگزاری انتخابات مجدد ندارد.

 

"آیگنمن" همچنین گفت: حتی اگر مرکل این مسئله را آشکارا اظهار نکند اما مطمئنا می داند که شمار پناهندگانی که به آلمان می آیند باید کاهش پیدا کند. در حال حاضر وی تمام تلاش خود را می کند تا این هدف را بدست آورد.

 

وی شمار پناهندگانی که به آلمان وارد می شوند با آمار حدود هشت هزار نفر در هر روز را بسیار بالا ارزیابی کرده و در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر شرایط در آلمان چگونه تغییر می کند گفت: آنچه که ما به صورت فزاینده احساس می کنیم یک ناامنی و درماندگی است که به همان اندازه تکلیف آلمان در این راستا بزرگ است و این مسئولیت همواره بزرگتر می شود.

 

این کارشناس آلمانی در بخش پایانی این گفتگو تصریح کرد که در جریان اصلی جامعه همواره تعداد بیشتری هستند که می گویند مرکل پرت و پلا می گوید. محققان قدیمی می گویند که احساسی مانند سال های بعد از افتادن دیوار برلین در آلمان وجود دارد؛ ما در آن زمان آگاه بودیم که آلمان اساسا تغییر خواهد کرد اما نمی دانستیم در کدام مسیر.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

آلمان     پناهندگان     بحران     سقوط        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :