موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ارتباطات

a/23748 :کد

0

ایران و ارمنستان روابط اینترنتی و پست را گسترش می دهند

  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۹
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -ایران و ارمنستان روابط اینترنتی و پست را گسترش می دهند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با اشاره به مذاکرات خود با وزیر اقتصاد ارمنستان گفت: روابط دوکشور در حوزه اینترنت، پست و تحقیق و توسعه بخش ICT گسترش خواهد یافت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با اشاره به مذاکرات خود با وزیر اقتصاد ارمنستان گفت: روابط دوکشور در حوزه اینترنت، پست و تحقیق و توسعه بخش ICT گسترش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمود واعظی امروز(دوشنبه) در حاشیه دیدار با «کارین شارماتیان» وزیر اقتصاد ارمنستان در محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در این دیدار راه های گسترش همکاری های مختلف به طور جدی مورد ارزیابی قرار گرفت. 
واعظی ادامه داد: ارمنستان یکی از اعضای اتحادیه اوراسیاست که می تواند مقصد خوبی برای کالاهای صادراتی ایران به این کشور و معبری برای انتقال کالاها به سایر کشورهای عضو اتحادیه باشد. 
وزیر ارتباطات به مطرح شدن بحث گسترش ارتباطات اینترنتی و پستی ایران و ارمنستان نیز اشاره کرد و گفت: مقرر شد معاونان وزیران ارتباطات دو کشور چگونگی گسترش همکاری ها را تا رسیدن به نتیجه پیگیری کرده و به نتیجه ای واحد برسند.
کارین شارماتیان وزیر اقتصاد ارمنستان نیز در این نشست به سابقه همکاری های دو کشور اشاره کرد و گفت: درصددیم باتوجه به این سابقه، همکاری های اقتصادی را مستحکم تر از گذشته کنیم.
وی افزود: وظیفه دولت ماست که همه درهای اقتصادی را به روی سرمایه گذاران باز کند و نسبت به توسعه و پیشرفت روابط اقتصادی بین دو کشور گام های جدی برداریم.

** بازار یابی برای تولیدات ایرانی در روسیه 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت :اکنون ورود کالاهای ایرانی به روسیه و سایر کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا به دلیل تعرفه های بالا گران تمام می شود و بازاریابی گسترده برای کالاهای ساخت داخل در این اتحادیه ،اصلی ترین اهداف سفر به روسیه است.
محمود واعظی در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه تعرفه بالای کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا رقابت را برای کالاهای ایرانی با مشکل مواجه ساخته ،افزود: در سفر به روسیه با طرف روسی مذاکره خواهد شد تا راهکاری برای ورود ارزانتر کالاهای ایرانی به این اتحادیه فراهم شود.
وی بازار روسیه را بسیار بزرگ برای کالاهای ساخت ایران دانست و گفت: تلاش خود را به کار می گیریم تا شرایط برای ورود آسانتر کالاهای ایرانی به اتحادیه اوراسیا فراهم شود.
واعظی افزود: قرار است در این سفر در رابطه با کاهش نرخ تعرفه با طرف روسی مذاکره شود ، همچنین این موضوع در دیدار با وزیر اقتصاد ارمنستان نیز مطرح شد .
وی اضافه کرد: طی دیدار دو جانبه ای که با وزیر اقتصاد ارمنستان صورت گرفت ،تاکید شد که ارمنستان شرایط آسانتری برای ورود کالاهای ایرانی به این کشور فراهم سازد و یا سیاستی را اتخاذ نماید تا کالاهای ایرانی بتوانند ارزان تر وارد کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :