موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزشی

a/23754 :کد

0

هدیه وزارت ورزش به کوهنوردان صعود کننده به ارتفاعات هیمالیا

  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۶
تعداد بازدید : ۳۷۹   
 تحلیل ایران -هدیه وزارت ورزش به کوهنوردان صعود کننده به ارتفاعات هیمالیا

با توجه به صعود موفقیت آمیز تیم کوهنوردی استان تهران به قله موستاق آتا هیمالیا، وزارت ورزش و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران تا چندروز آینده هدیه مالی به حساب هیات کوهنوردی استان تهران واریزمی کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: با توجه به صعود موفقیت آمیز تیم کوهنوردی استان تهران به قله موستاق آتا هیمالیا، وزارت ورزش و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران تا چند روز آینده هدیه مالی به حساب هیات کوهنوردی استان تهران واریز می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمیدرضا گرشاسبی شامگاه دوشنبه در آیین تجلیل از کوهنوردانی که به قله موستاق آتا در ارتفاعات هیمالیا صعود کردند، افزود: کوهنوردان استان تهران در این صعود موفقیت آمیز خود توانستند در اقدامی بی نظیر قله هفت هزار و 735 متری را فتح کنند و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر بام این قله به اهتزار درآورند.
وی با اشاره به اینکه رشد ورزش استان تهران طی سالهای گذشته متوقف شده بود، اظهار کرد: با همت ورزشکاران و پیشکسوتان رشته های ورزشی در حال شکوفایی و افتخار آفرینی است.
گرشاسبی، تهران را به عنوان نماد ورزش کشور معرفی کرد و گفت: متاسفانه با ضعف مدیریت در سال های گذشته رتبه تهران از جایگاه نخست به رتبه هشتم کشور نزول یافت که امیدواریم با همدلی و همکاری ورزشکاران بتوانیم تهران را به جایگاه اول کشور برسانیم که این اقدام بسیار بزرگ و سخت است چرا که همه اصحاب ورزش باید در این راه پیشقدم شوند.
وی خاطر نشان کرد: مراسم تجلیل از قهرمان ورزشی استان تهران از سال 89 به حالت تعلیق درآمد که امیدواریم آیین تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزشی استان بار دیگر برگزار شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به اینکه سال گذشته تنها 490 میلیون ریال کمک هزینه بصورت نقدی به 47 هیات ورزشی استان تهران پرداخت شد، افزود: امسال از هیات های ورزشی استان حمایت مالی خوبی صورت گرفته که امید است با حمایت وزارت ورزش و جوانان و استانداری تهران این رقم را به 30 تا 40 برابر افزایش دهیم.

** صعود به قله موستاق آتا هیمالیا در مقیاس بین المللی کار ویژه ای نیست
سرپرست تیم کوهنوردی استان تهران در این مراسم با اشاره به اینکه کوهنوردان تهرانی می توانند قله های مرتفع تر جهان را فتح کنند، افزود: صعود به این قله برای کوهنوردان استان تهران کار ویژه ای نبود و تیم 12 نفره تهران این قله را با وجود مشکلات و مسائل مختلف مالی با موفقیت فتح کردند.
کاوه کاشفی بیان کرد: این صعود با شرکت چهار کوهنورد زن و هشت کوهنورد مرد انجام شد که با همکاری و همدلی توانستند این قله را بدون کوچکترین مشکلی فتح کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :