موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/23803 :کد

0

دیدار وزیر امور خارجه بلژیک با دریابان شمخانی

  ﺳﻪشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۲
تعداد بازدید : ۲۰۸۹۵۷   
 تحلیل ایران -دیدار وزیر امور خارجه بلژیک با دریابان شمخانی

دیدیه ریندرز وزیر امور خارجه بلژیک عصر امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

دیدیه ریندرز وزیر امور خارجه بلژیک عصر امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی « تحلیل ایران »، علی شمخانی با اشاره به ضرورت گسترش همکاری ها میان دو کشور در زمینه های تجاری، سیاسی، اقتصادی و علمی-فناوری، ارتقاء سطح روابط را موجب بهره گیری مناسب از ظرفیتهای مشترک و ایجاد فرصت های اقتصادی جدید دانست.

وی افزود؛ توافق هسته ای میان ایران و کشورهای 1+5 عرصه ای جدید از فرصت های همکاری اقتصادی میان ایران و اروپا پدید آورده است و کشورهایی که در تحریم های ظالمانه علیه کشورمان با آمریکا همکاری نکرده اند در اولویت قرار دارند.

شمخانی اجرای درست و به موقع تعهدات از سوی طرف مقابل از جمله رفع تمام تحریم ها را آزمونی برای سنجش اراده  همکاری میان ایران و 1+5 دانست و تاکید کرد؛ هرگونه رفتار غیر سازنده و یا ادامه روند تهدید و خصومت مانع از توسعه همکاری و موجب تجدید نظر در سیاست ها خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مسئله پناهجویان به عنوان یکی از تبعات تاسف بار موج افسار گسیخته تروریسم بر مسئولیت انسانی بسیار مهمی که کشورهای اروپایی در این زمینه دارند تاکید کرد و افزود: باید با رفع زمینه های ناامنی به ویژه مقابله جدی و واقعی با گروه های تروریستی و برقرار امنیت، ثبات و رفاه در کشورهای بحران زده، موجبات استقرار و بازگشت آوارگان را فراهم ساخت.

نماینده مقام معظم رهبری خاطر نشان ساخت: افراطی گری، خشونت و تروریسم معظلی جهانی است و بدون ایفای نقش مسئولانه و واقعی همه کشورها  برای جلوگیری از ارسال سلاح، پول و نیروی انسانی به گروه های تروریستی امکان از میان بردن ریشه ها و عوامل توسعه دهنده آن  فراهم نمی گردد.

دریابان شمخانی با اشاره به نقش تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران در مقابله با پدیده تولید و قاچاق مواد مخدر و جلوگیری از ترانزیت آن به اروپا از برخورد دوگانه برخی کشورهای اروپایی در این زمینه انتقاد کرد و افزود: استفاده سیاسی از ابزار حقوق بشر موجب گردیده که برخی کشورها در رفتاری متناقض و با نادید گرفتن هزاران شهیدی که ایران در مبارزه با مواد مخدر تقدیم می کند برخورد با قاچاقچیان را نیز نقض حقوق بشر عنوان کنند.

ریندرز معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه بلژیک همواره به دنبال حفظ و تقویت روابط خود با جمهوری اسلامی ایران بوده است، اظهار امیدواری کرد با رفع شدن سریع تحریم‌ها، مناسبات و همکاری‌های تهران و بروکسل هر چه بیشتر گسترش یابد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه کشورش بر ضرورت مبارزه با تروریسم واقف است، گفت: بلژیک خطر تروریسم را به خوبی احساس می‌کند و بر لزوم مبارزه جدی و جمعی با آن تأکید دارد.

 
شمخانی در دیدار وزیر خارجه بلژیک: اجرای درست و به موقع تعهدات از سوی طرف مقابل از جمله رفع تمام تحریم ها آزمونی برای سنجش  اراده  همکاری میان ایران و 1+5 است.

شمخانی: توافق هسته ای میان ایران و کشورهای 1+5 عرصه ای جدید از فرصت های همکاری اقتصادی میان ایران و اروپا پدید آورده است و کشورهایی که در تحریم های ظالمانه علیه کشورمان با آمریکا همکاری نکرده اند در اولویت قرار دارند.

 / تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :