موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23808 :کد

0

لزوم تغییر سیاست مهاجرت اروپا برای غلبه بر بحران پناهندگان

  ﺳﻪشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -لزوم تغییر سیاست مهاجرت اروپا برای غلبه بر بحران پناهندگان

رئیس شورای اروپایی در سخنانی بر لزوم تقویت مرزهای خارجی اتحادیه اروپا و تغییر سیاست مهاجرت اروپایی برای غلبه بر بحران پناهندگان تاکید کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "دونالد تاسک"، رئیس شورای اروپایی در سخنرانی اروپایی خود در برلین با توجه به بحران پناهندگان خواستار تقویت مرزهای خارجی اتحادیه اروپا شده و گفت: با افتادن دیوار برلین به صورت خودکار نیاز به مرزها از بین نرفته است.

 

وی که شب گذشته در یک سخنرانی اروپایی در برلین سخن می گفت همچنین تصریح کرد که سیاست مهاجرت اروپایی باید تغییر داده شود؛ اروپا در شرایطی نیست که همه انسان‌هایی را که می خواهند به سوی قاره ما بیایند را بپذیرد.

 

تاسک از رویکرد صدر اعظم آلمان در بحران پناهندگان دفاع کرده و گفت: شرکای آلمان در اتحادیه اروپا باید از خود این سوال را کنند که آیا آن ها آلمان آنگلا مرکل را که باز، روادار و مهربان است را می خواهند یا یک آلمان که بسته و بی ملاحظه است.

 

وی افزود: روی این سوال تنها یک پاسخ منحصر به فرد وجود دارد و آن اینکه اروپا باید در این دوران سخت همبستگی خود با آلمان را نشان دهد و این به نفع جوامع کشورها هم است. از طرف دیگر آلمان باید با نقش رهبری خود در اروپا منطبق باشد و جامعه سیاسی غربی را تقویت کرده و مرزهای خارجی اروپایی را حفاظت کرده و اروپا را در برابر جنبش‌های پوپولیستی افراطی حمایت کند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

مهاجرت     پناهندگان     اروپا     آلمان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :