موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23809 :کد

0

شیب تند کاهش محبوبیت حزب مرکل

  ﺳﻪشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -شیب تند کاهش محبوبیت حزب مرکل

جدیدترین نظرسنجی باز هم از کاهش محبوبیت اتحادیه احزاب متحد مسیحی آلمان و افزایش چشمگیر میزان رضایتمندی از حزب افراطی ضد یوروی آلمان در سایه بحران پناهندگان خبر داد.

جدیدترین نظرسنجی باز هم از کاهش محبوبیت اتحادیه احزاب متحد مسیحی آلمان و افزایش چشمگیر میزان رضایتمندی از حزب افراطی ضد یوروی آلمان در سایه بحران پناهندگان خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از نشریه "فوکوس"، اتحادیه احزاب متحد مسیحی آلمان به دلیل رویکرد خود در قبال بحران پناهندگان همچنان در نظرسنجی‌ها در سراشیبی سقوط قرار دارد.

 

به گزارش نشریه "بیلد" مناقشات در اتحادیه احزاب متحد مسیحی بر سر رویکرد درست در حل بحران پناهندگان همچنان برای این اتحادیه هزینه به بار آورده و از محبوبیت آن می کاهد.

 

بر اساس نظرسنجی هفتگی موسسه "اینسا" که به سفارش نشریه "بیلد" انجام گرفته است، اگر روز یکشنبه انتخابات در آلمان برگزار شود اتحادیه احزاب متحد مسیحی با حدود 1.5 درصد کاهش نسبت به هفته گذشته 34 درصد آراء را کسب می کند.

 

این در حالی است که حزب افراط گرا و مهاجر ستیز " جایگزینی برای آلمان" دو درصد با افزایش رضایتمندی روبرو بوده و برای اولین بار 10 درصد آراء را کسب می کند.

 

همچنین بر اساس این نظرسنجی حزب چپ با یک درصد افزایش 11 درصد و لیبرال دموکرات ها نیز با یک درصد افزایش شش درصد آراء را به دست آوردند.

 

حزب سوسیال دموکرات نیز با نیم درصد کاهش 24 درصد آراء را بدست آورد. سبزها نیز بدون تغییر همچنان ده درصد آراء را بدست آوردند.

 

رئیس موسسه اینسا به نشریه بیلد گفت که مناقشات و دعواها در اتحادیه احزاب متحد مسیحی و دولت آلمان عواقبی دارد. ما به دلیل بحران پناهندگان یک تغییر جدی شرایط را تجربه می کنیم و حزب ضد یورو و افراطی آلمان و همچنین لیبرال دموکرات ها از ضعف اتحادیه احزاب متحد مسیحی در چنین شرایطی سود می برند.

 

موسسه اینسا این نظر سنجی را به سفارش نشریه بیلد و در فاصله زمانی 6 تا 9 نوامبر از بین 2.017 نفر از شهروندان آلمانی واجد شرایط انجام داده است.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :