موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/23843 :کد

0

کارشکنی عوامل سعودی موجب بروز حادثه منا شد

  ﺳﻪشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۸
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -کارشکنی عوامل سعودی موجب بروز حادثه منا شد

رييس سازمان حج و زيارت گفت: ۷۵ نفر از اهل سنت کشور در حادثه منا کشته شدند.

رييس سازمان حج و زيارت گفت: ۷۵ نفر از اهل سنت کشور در حادثه منا کشته شدند.

به گزارش تحلیل ایران، سعید اوحدی، پیش از ظهر سه شنبه، در مراسم گرامی داشت جانباختگان فاجعه منا که در گنبدکاووس برگزار شد، گفت: بیش از هفت هزار نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند و قربانی بی تدبیری آل سعود شدند.

وی از حضور مسئولیت پذیر و انقلابی مردم گلستان در مراسم تشییع پیکر جانباختگان حادثه منا تشکر کرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری هم تاکید کرده اند، فاجعه منا باید زنده نگه داشته شود.

وی با بیان این که غم این حادثه سال ها در دل ما باقی خواهد ماند، افزود: در خیابان ۲۰۴، پلیس و عوامل امنیتی راه را بسته بودند و باعث سردرگمی حجاج و وقوع این حادثه شدند.

اوحدی از نجات ۵۰۰ نفر از ایرانیان در زمان حادثه توسط نیروهای امداد ایرانی خبرداد و گفت: در صورتی که عوامل سعودی کارشکنی نمی کردند این واقعه رخ نمی داد.

وی با تاکید بر این که حجاج ما در بهترین حالت مهاجر الی الله شدند، بیان کرد: زنده نگه داشتن یاد آن ها باعث تسکین حال بازماندگان و آرامش جانباختگان خواهد شد.

وی در ادامه نهیب انقلابی مقام معظم رهبری را عاملی برای تسریع در روند رسیدگی به حجاج توسط آل سعود دانست و گفت: از مسئولان شهری و استانی درخواست می کنم خیابان و یا میدانی را به عنوان یادبود حادثه دیدگان منا نام گذاری کنند.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :