موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی شهری

a/23901 :کد

0

افزایش ۵.۴ درصدی قیمت زمین های پایتخت درتابستان

  ﺳﻪشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۲۳
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -افزایش ۵.۴ درصدی قیمت زمین های پایتخت درتابستان

مرکز آمار ایران در گزارشی اعلام کرد که متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی، در تابستان امسال نسبت به مدت زمان سال گذشته ٥.٤ درصد افزایش یافت.

مرکز آمار ایران در گزارشی اعلام کرد که متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی، در تابستان امسال نسبت به مدت زمان سال گذشته ٥.٤ درصد افزایش یافت.

به گزارش تحلیل ایران از مرکز آمار ایران، تابستان امسال همچنین متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی 6.6 درصد و متوسط مبلغ اجاره به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای یک مترمربع زیربنای مسکونی، ٧.١١ درصد افزایش یافت.
همچنین متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران، 43 هزار و 948 هزار ریال بوده که نسبت به فصل گذشته، سه درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل، ٥.٤ درصد افزایش داشته است.
براساس این گزارش، همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل گذشته، ٣.١ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن، ١.٤ درصد کاهش داشته است.
متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نیز 40 هزار و 318 هزار ریال بوده که نسبت به فصل قبل چهار درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن 6.6 درصد افزایش داشته است.
همچنین تعداد معاملات فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل از آن ٢.١ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ٧.٢٠ درصد کاهش داشته است.
متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات در شهر تهران نیز 204 هزار و 838 ریال بوده است که نسبت به فصل قبل از آن 5.5 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ٧.١١ درصد افزایش داشته است.
همچنین تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ٧.٢٠ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل، 16 صدم درصد کاهش داشته است.
مرکز آمار در گزارش خود اعلام کرده که نتایج تفصیلی در این زمینه در آینده نزدیک در وبگاه این مرکز در آدرس www.amar.org.ir منتشر خواهد شد.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :