موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/23902 :کد

0

واکسن های آنفلوآنزا سبب ایمنی کامل نمی گردند

  ﺳﻪشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۲۳
تعداد بازدید : ۲۱۰۳۸۴   
 تحلیل ایران -واکسن های آنفلوآنزا سبب ایمنی کامل نمی گردند

هرساله با شروع فصل پاییز،تجویز و مصرف واکسن های آنفلوآنزا آغاز می گردد که افراد با شرایط خاص و تجویز پزشکان می توانند با مراجعه به داروخانه های سطح کشور این واکسن ها را تهیه نمایند.

هرساله با شروع فصل پاییز،تجویز و مصرف واکسن های آنفلوآنزا آغاز می گردد که افراد با شرایط خاص و تجویز پزشکان می توانند با مراجعه به داروخانه های سطح کشور این واکسن ها را تهیه نمایند.

 

به گزارش تحلیل ایران آنفلوآنزا یک بیماری حاد تنفسی است که به سرعت می تواند منتشر شده و عامل آن گونه های مختلف ویروس است که علائم بیماری بسیار شبیه سرماخوردگی بوده و بصورت ناگهانی و با تب و سردرد و خستگی بدن آغاز می گردد.

 

دکتر سید مهدی سجادی دبیر انجمن داروسازان ایران نیز با اشاره به اینکه در مورد آنفلوآنزا معمولا تب بالای 38 درجه سانتی گراد وجود دارد ؛ می گوید : در صورت عدم درمان و یا استراحت کامل بیمار، می تواند منجر به عفونت های گوش و سینوس و حتی عوارض قلبی و تنفسی گردد.

 

وی با بیان اینکه واکسن های آنفلوآنزا تا حدی از ابتلا به بیماری پیشگیری کرده و سبب ایمنی کامل نمی گردند تصریح می کند: موارد منع مصرف واکسن شامل وجود سابقه حساسیت به مواد موثره واکسن و تخم مرغ بوده ودر شرایطی که فرد دارای بیماری با تب بالا و یا عفونت حاد باشد باید تا زمان بهبودی کاملا از تلقیح واکسن پرهیز نماید.

 

وی روش تلقیح واکسن را تزریق داخل عضله یا بصورت زیر جلدی عمیق عنوان کرده و اظهار می کند : میزان مصرف واکسن در بزرگسالان و کودکان 36 ماه و به بالا معادل یک دوز کامل( 0.5 سی سی )بوده ودر اطفال 6 - 35 ماه ، یک دوزنصف( 0.25 سی سی )تزریق می گردد.

 

به گفته سجادی در صورتیکه کودکان قبلا واکسینه نشده باشند باید دوز دوم حداقل یک ماه بعد از نوبت اول تلقیح شود و شرایط نگهداری واکسن در یخچال و دمای بین 2-8 درجه سانتی گراد بوده و باید از یخ زدگی واکسن جلوگیری شود.

 

دبیر انجمن داروسازان ایران در خصوص فرم موجود واکسن در بازار دارویی ایران می گوید : فرم موجود در بازار دارویی کشور بصورت محلول آماده تزریق و سرنگ پرشده به مقدار0.5 سی سی است .

منبع:باشگاه  خبرنگاران جوان

                               

واکسن     آنفولانزا     ایمنی     ویروس        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :