موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23907 :کد

0

جنگ علیه داعش نیاز به نیروی زمینی دارد

  ﺳﻪشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۵
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -جنگ علیه داعش نیاز به نیروی زمینی دارد

فرمانده نیروی هوایی آمریکا گفت: عملیات هوایی علیه داعش پیشرفت‌هایی برای تضعیف این گروه تروریستی به دست آورده ولی بدون نیروهای زمینی داخلی کافی نخواهد بود.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا گفت: عملیات هوایی علیه داعش پیشرفت‌هایی برای تضعیف این گروه تروریستی به دست آورده ولی بدون نیروهای زمینی داخلی کافی نخواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دبورا لی جیمز فرمانده نیروی هوایی آمریکا در سخنانی تصریح کرد: حملات هوایی علیه داعش به پیشرفت هایی در زمینه تضعیف این گروه تروریستی دست یافته ولی بدون نیروهای زمینی محلی کافی نیست.

 

اظهارات دبورا جیمز چند روز پس از آن است که اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا از احتمال استقرار تعداد بیشتری از نیروهای ویژه آمریکایی در سوریه خبر داده است. اشتون کارتر تاکید کرده است که اگر آمریکا بتواند شرکای بیشتری را در بین نیروهای محلی و داخلی پیدا کند، نیروهای ویژه بیشتری را در سوریه مستقر خواهد کرد.

 

دبورا جیمز گفت: نیروی هوایی بی نهایت مهم است. نیروی هوایی می تواند کار زیادی انجام دهد ولی هر کاری را نمی تواند انجام دهد. در نهایت نیروی هوایی نمی تواند اراضی را اشغال کند و مهمتر از آن نمی تواند اراضی و سرزمین ها را اداره کند.

 

وی در سخنانی در نمایشگاه هوایی دوبی افزود: به همین دلیل است که ما به نیروی زمینی نیاز داریم. ما برای مقابله با داعش به نیروی زمینی نیاز داریم.

 

وی به ارتش عراق، ارتش آزاد سوریه و کردها به عنوان نیروهایی که از آنها برای مقابله علیه داعش حمایت می کند، اشاره کرده است.

 

اواخر اکتبر کاخ سفید اعلام کرد که قصد دارد 50 نیروی ویژه بیشتر را برای مقابله با داعش در خاک سوریه مستقر کند.

 

ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش متشکل از 60 کشور جهان، از سپتامبر 2014 میلادی حملات هوایی علیه مواضع داعش را در خاک سوریه آغاز کرده اند. این حملات بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل انجام شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :