موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/23912 :کد

0

«فیتیله‎ای‌ها» عذرخواهی کردند/خودمان هم رنجیده خاطریم

  چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ — ۰۱:۰۱
تعداد بازدید : ۲۵۸   
 تحلیل ایران -«فیتیله‎ای‌ها» عذرخواهی کردند/خودمان هم رنجیده خاطریم

عموهای فیتیله ای و تهیه کننده برنامه «فیتیله ای ها» از اینکه برنامه موجب رنجش خاطر مردم آذربایجان شده است عذرخواهی کردند.

عموهای فیتیله ای و تهیه کننده برنامه «فیتیله ای ها» از اینکه برنامه موجب رنجش خاطر مردم آذربایجان شده است عذرخواهی کردند.

به گزارش تحلیل ایران، علیرضا آقایی تهیه كننده برنامه «فیتیله‌ای‎ها» با اشاره به سابقه فعالیت این گروه در سراسر كشور و در استان‌های مختلف گفت: حضور «فیتیله‌ای‎ها» در شهرهای مختلف و میان اقوام و طوایف گواه این ادعاست كه همواره اقوام مختلف مورد احترام این برنامه بوده اند و هیچگاه در طول ۱۴ سال سابقه این برنامه توهینی به هیچكدام از اقوام نشده است. 

آقایی با اشاره به اینكه سه بازیگر «فیتیله ای ها» از اقوام مختلف (آذری، لری و گیلكی) هستند، افزود: هیچگاه كسانی كه خود از اقوام مختلف هستند به خاستگاهی كه به آن تعلق دارند توهین نكرده و نمی كنند. 

وی گفت: این سه بازیگر و مجری برنامه كودك حدود ۲۴ سال است كه در برنامه های مختلف تلویزیون برنامه اجرا كرده اند و نوع فعالیت آن‌ها و ارتباطی كه با مردم برقرار كرده اند نشان می دهد كه هیچگاه قصد جسارت به قوم و لهجه ای را نداشته و ندارند و در برنامه های آموزشی خود با اجرای نمایش، تركیبی از گویش و لهجه های مختلف را ارائه كرده اند. 

تهیه كننده این برنامه افزود: با این حال اگر لازم باشد من بارها و بارها از مردم آذربایجان عذرخواهی می كنم و اگر هم سوء تفاهمی پیش آمده سهوی بوده است و هیچ عمد و غرضی در كار نبوده است. 

محمد مسلمی كارگردان این برنامه نیز گفت: خود من آذری زبان هستم و افتخارم این است كه متعلق به این خطه ام و گویش آذری داشته ام، چرا باید به مردمانی از جنس خودم توهین كنم و باعث رنجش آنان شوم اما با این حال خود من نیز از مساله پیش آمده رنجیده خاطرم و از مردم آذربایجان عذرخواهی می كنم.

منبع: مهر

                               

فیتیله     آذربایجان     کارگردانی     اقوام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :