موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/23938 :کد

0

عواقب طولانی مدت اضافه وزن در دوران حاملگی

  چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۵
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -عواقب طولانی مدت اضافه وزن در دوران حاملگی

پژوهشگران در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که اضافه وزن بیش از حد در دوران بارداری می تواند خطر ابتلا به چاقی را حتی پس از هفت سال از زایمان در فرد افزایش دهد.

پژوهشگران در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که اضافه وزن بیش از حد در دوران بارداری می تواند خطر ابتلا به چاقی را حتی پس از هفت سال از زایمان در فرد افزایش دهد.

به گزارش تحلیل ایران، محققان دانشگاه کلمبیا آمریکا، در این پروژه تحقیقاتی به بررسی و مطالعه اثرات طولانی مدت اضافه وزن دوره بارداری و ارتباط آن با حفظ وزن در درازمدت و چربی بدن در گروه های شهری چند قومیتی پرداختند.

بررسی ها نشان می دهد که افزایش وزن در دوران بارداری می تواند عواقب طولانی مدتی را در بر داشته باشد و این عواقب حتی برای زنانی که پیش از بارداری دارای وزن ایده آل و یا دارای کمی اضافه وزن بوده اند نیز وجود دارد.

در این تحقیقات ۳۰۲ زنان باردار آفریقایی - آمریکایی و یا اهل دومینیکن برای دوره ایی بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۳ میلادی مورد بررسی قرار گرفتند. در این گروه مورد مطالعه، ۶۴ درصد دچار افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری شده بودند. از این تعداد ۳۸ درصد دچار اضافه وزن شده که این عارضه در آنها پس از هفت سال به بیماری چاقی تبدیل شده بود.

به گفته «الیزابت وایدن»، عضو تیم تحقیق، با توجه به بررسی ها و مطالعات پیشین، مادرانی که پیش از بارداری دچار چاقی نبوده اند، با اضافه وزن بیش از حد در دوره بارداری، پس از هفت سال، ۴۰ درصد با افزایش خطر ابتلا به چاقی روبرو هستند.

منبع: مهر

                               

اضافه وزن     بارداری     زایمان     چاقی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :