موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/24037 :کد

0

فعالیت‌های فرهنگی درمراسم پیاده‌روی اربعین موردتاکیدقرارگیرد

  چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۱۸
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -فعالیت‌های فرهنگی درمراسم پیاده‌روی اربعین موردتاکیدقرارگیرد

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: نتیجه فرهنگی از مراسم اربعین گرفته شود و پلاکاردهایی در زمینه نماز و حجاب در طول مسیر نصب شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: نتیجه فرهنگی از مراسم اربعین گرفته شود و پلاکاردهایی در زمینه نماز و حجاب در طول مسیر نصب شود و فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر بین شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی مراسم اربعین نشر داده شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با اعضای ستاد اربعین که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد اظهار داشت: اربعین حسینی موضوعی است که در همه دنیا بی نظیر است، اربعین را خداوند نصیب شیعیان کرده تا به این وسیله عظمت تشیع را به جهانیان نشان دهد.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه مراسم اربعین بدون اینکه مورد تبلیغ قرار بگیرد هر سال باشکوه‌تر برگزار می‌شود افزود: جریان کربلا و قیام عاشورای امام حسین(ع) موضوعی است که هر چه از آن می‌گذرد بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و کهنه نمی‌شود و از یادها نمی‌رود.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر لزوم نشر فرهنگ حسینی و نهضت عاشورا گفت: ما باید خداوند را بابت جریان عاشورا شاکر باشیم که می‌توانیم به وسیله این نهضت در برابر دشمنان ایستادگی کنیم، قیام عاشورا سبب عظمت و بزرگی شیعیان سراسر جهان شده است.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از مراسم میلیونی اربعین بیان کرد: اهتمام لازم انجام شود تا خدمات به شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین ویژه باشد، نتیجه فرهنگی از مراسم اربعین گرفته شود و پلاکاردهایی در زمینه نماز و حجاب در طول مسیر نصب شود و فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر بین شرکت کنندگان در پیاده‌روی مراسم اربعین نشر داده شود.

 

وی با بیان اینکه مراسم اربعین موضوع مهمی است که در این زمینه باید مسائل امنیتی مورد تاکید قرار گیرد گفت: هر سال 20 میلیون زائر بدون هیچ مشکلی در مراسم اربعین شرکت می‌کنند اما رژیم سعودی نتوانست امنیت 2 میلیون حاجی را تأمین کند، دشمن در کمین است تا بتواند آسیبی بزند که در این زمینه پس از واقعه منا تلاش می‌کند به مراسم اربعین خدشه وارد کند و امنیت شیعیان را زیر سؤال ببرد.

 

مرجع تقلید شیعیان افزود: مسائل مهم در زمینه اربعین جمع‌آوری شود و به صورت کتاب منتشر و در تاریخ ماندگار شود که در آینده به عنوان سند شیعه به یادگار بماند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :