موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/24056 :کد

0

حجم نقدینگی تا پایان شهریور به ۸۷۲ هزار میلیارد تومان رسید

  چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۵۱
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -حجم نقدینگی تا پایان شهریور به ۸۷۲ هزار میلیارد تومان رسید

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی گفت: حجم نقدینگی در پایان شهریور امسال با ۱۱.۵ درصد رشد نسبت به اسفندماه سال گذشته به ۸۷۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان رسید.

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی گفت: حجم نقدینگی در پایان شهریور امسال با 11.5 درصد رشد نسبت به اسفندماه سال گذشته به 872 هزار و 750 میلیارد تومان رسید.

به گزارش تحلیل ایران، ابوالفضل اکرمی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد 11.5 درصدی نقدینگی در 6 ماه نخست امسال، افزود: حجم نقدینگی تا پایان شهریورماه به 872 هزار و 750 میلیارد تومان رسیده که نسبت به شهریور سال گذشته 23.5 درصد رشد داشته است.
وی افزود: حجم پایه پولی با 4.8 درصد افزایش 137 هزار و 500 میلیارد تومان محاسبه شد که نسبت به شهریور سال قبل 19.2 درصد رشد نشان می دهد.
به گفته وی، در 6 ماهه نخست امسال 6.4 درصد و 12 ماه منتهی به شهریورماه نیز 3.6 درصد رشد داشته و به عدد 6.347 رسیده است.
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی درخصوص سهم عوامل مختلف در رشد پایه پولی نیز گفت: بدهی بانک ها به بانک مرکزی چهار درصد کاهش یافته و به 80 هزار و 600 میلیارد تومان رسیده است.
وی ادامه داد: همچنین بدهی دولت به بانک مرکزی 5.6 درصد رشد یافته که عمدتا برای تنخواه بودجه بوده است. خالص بدهی دولت به بانک مرکزی هفت هزار و 390 میلیارد تومان است.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :