موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اقتصاد

a/24104 :کد

0

۴ گام برای رسیدن به استقلال مالی

  پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۶
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -۴ گام برای رسیدن به استقلال مالی

استقلال مالی رویایی است که بسیاری از آدم‌ها آرزوی رسیدن به آن را دارند.

استقلال مالی رویایی است که بسیاری از آدم‌ها آرزوی رسیدن به آن را دارند.

به گزارش تحلیل ایران، صدای اقتصاد نوشت:این ایده ‌که بتوانید خودتان درآمد کسب کنید کاری است که ارزش پیگیری دارد و خوشبختانه اگر کارآفرین باشید، به خودی خود یک گام از بقیه‌ی آدم‌های دنیا پیش هستید. ولی از طرفی، اگر درحال‌حاضر منبع درآمد خود را یافته‌اید، به معنی آن‌ نیست که این وضعیت همیشه پایدار و بی‌تغییر خواهد ماند.

چه یک‌ کارآفرین مشتاق باشید که فعلاً برای شخص دیگری کار می‌کند، چه صاحب کسب و کاری جاافتاده، این‌ها گام‌هایی هستند که می‌توانید برای حفظ و نگهداری استقلال مالی‌تان بردارید:

1. درآمدتان را بیمه کنید

هیچ چیز مثل از دست دادن توانایی امرارمعاش‌تان‌ نمی‌تواند در برنامه حفظ استقلال مالی شما اختلال ایجاد کند. پس مهم است که در مقابل معلولیت‌های ناگهانی یا بیماری‌های وخیمی که ممکن است شما را از کار بیندازد، از خودتان محافظت کنید.

شما برای بیمه عمر، ماشین، خانه و سلامت، وقت می‌گذارید و تلاش می‌کنید، پس معقولانه است که بیمه درآمدتان هم باید در این فهرست جایی داشته باشد.

بیمه حفاظت از درآمد یا، اگر در شرکت خودتان مشغول فعالیت هستید، بیمه هزینه‌های کسب‌وکار، استقلال مالی شما را کماکان تضمین خواهد کرد، حتی اگر به لحاظ جسمی قادر به کارکردن نباشید.

اگر برای شخص دیگری به صورت پاره‌وقت کار می‌کنید و از سویی هم فعالیت خودتان را اداره می‌کنید، درمورد بیمه درآمد تحقیق کنید و با یک متخصص صحبت کنید تا به شما در زمینه انتخاب بهترین گزینه کمک کند.

2. رقبایتان را بشناسید

یکی از بزرگ‌ترین قوانین کسب و کار تمام دوران، قانونی است که بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک موفق به اجرای آن نمی‌شوند. برای این که بتوانید پیوسته خدماتی را که مشتریان‌تان می‌خواهند ارائه دهید شناخت رقبایتان امری ضروری است.

مهم است که در این بازی همیشه یک گام جلوتر باشید، پس منتظر نباشید به طور اتفاقی به آن‌چه رقبایتان انجام می‌دهند برسید، بلکه فعالانه از طریق تبلیغات وب‌گاه‌ها و رسانه‌های اجتماعی‌شان با فعالیت‌های آن‌ها همگام شوید.

وقتی بدانید با چه چیزی باید رودررو شوید، جهت فکر کردن به راه‌هایی برای رقابت و ارائه محصولی منحصر به  فرد مشکلی نخواهید داشت.

3. از وابستگی به یک مکان خاص اجتناب کنید

نوبت به اداره کسب و کار خودتان که می‌رسد، همیشه به دنبال راه‌هایی برای سیار کردن خدمات‌تان باشید.

وابسته بودن به یک مکان فیزیکی، جلوی رشد و توسعه توانایی‌هایتان را می‌گیرد؛ اقتصاد مدام در حال رونق و رکود است و گاهی بعضی مکان‌های جغرافیایی خاص برای اداره یک شرکت از بعضی دیگر بهتر هستند.

بعضی‌وقت‌ها تمام کاری که برای نجات یک کسب و کار بیمار باید انجام داد بازاریابی در منطقه‌ای است که بالاترین تقاضا را برای خدمات شما دارد.

با داشتن اختیار نقل مکان به بازاری که در حال شکوفایی است، می‌توانید به حفظ توانایی‌تان در کسب درآمد کمک کنید.

4. یک برنامه‌ی پشتیبان (دوم) داشته باشید

همیشه با حالتی خوش‌بینانه زندگی کنید، ولی در عین حال، برای روزی که شاید اوضاع بهم بریزد هم برنامه‌ای‌ داشته باشید. اگر می‌خواهید همچنان به کسب منبع درآمدی مستقل ادامه دهید، بسیار ضروری است که برای کسب و کارتان برنامه پشتیبان داشته باشید.

شما پیش‌تر یک بار شرکتی را به راه انداخته‌اید، پس اگر کار به راه‌اندازی مجدد بکشد، دوباره به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. راهش این است که منابع را، پیش از ضرورت، برای انجام این کار آماده کرده باشید.

از این طریق و با داشتن تمهیداتی درمورد آن چه می‌خواهید ارائه دهید و فهرستی از تماس‌هایی که می‌توانید با آن‌ها تشکیل شبکه بدهید، می‌توانید در شرف یک شروع آرام‌تر قرار بگیرید تا این که اصلاً آمادگی نداشته باشید.

اداره یک شرکت راهی بسیار خوب برای رسیدن به استقلال مالی است و برای آن که این احساس آزادی را به یک واقعیت همیشگی تبدیل کنید، لازم است هر قدمی که می‌توانید برای کنترل رویدادهای آتی بردارید.

با بیمه کردن درآمدتان، شناخت رقبایتان، ساختن یک برنامه سیار کسب و کار و داشتن انتخاب‌های کسب و کار جایگزین، از شانس زیادی برای داشتن یک زندگی مالامال از امنیت، آزادی، و استقلال مالی برخوردار خواهید شد.

منبع: تسنیم

                               

اقتصاد     درامد     امنیت            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :