موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/24131 :کد

0

رصد لحظه‌ای فروش بلیت پروازهای اربعین توسط مجلس

  پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -رصد لحظه‌ای فروش بلیت پروازهای اربعین توسط مجلس

مشاور رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به رصد لحظه به لحظه نحوه فروش بلیت عتبات در تهران و سایر شهرستان ها در این کمیسیون تأکید کرد: قطعاً گزارشهای ما پس از تحلیل در اختیار بازرسان سازمان هواپیمایی

 

 
مشاور رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به رصد لحظه به لحظه نحوه فروش بلیت عتبات در تهران و سایر شهرستان ها در این کمیسیون تأکید کرد: قطعاً گزارشهای ما پس از تحلیل در اختیار بازرسان سازمان هواپیمایی کشور قرار خواهد گرفت.

به گزارش تحلیل ایران،  مجتبی دیده‌بان افزود: جلسات متعددی از مدتی قبل با حضور مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، تعزیرات حکومتی، پلیس فتا و سایر دستگاه های دخیل در این امر برگزار شد.

مشاور رئیس کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: این جلسات به تصمیمی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت های هواپیمایی منجر و مقرر شد تعداد بلیت هایی که این سازمان در اختیار دارد توسط آژانس های هواپیمایی ویژه ای تا لحظه آخر در اختیار مردم قرار گیرد.

دیده بان این تصمیم را بسیار به جا و مناسب دانست و افزود: برای بررسی میدانی فروش بلیت، طبق همین روند رئیس کمیسیون اصل 90 دستوری برای بازدید سرزده داد که به اتفاق تعدادی از دستگاه های نظارتی ذیربط روز گذشته به برخی از آژانس های معرفی شده در فهرست مراجع 28 گانه فروش بلیت عتبات مراجعه کردیم.

وی اعلام عاملان مجاز فروش بلیت عتبات را شروعی خوب خواند و افزود: اگر نقاط ضعف این روند در چند روز آینده برطرف شود اصل کار، کار خوبی است.

دیده بان در ادامه با اشاره به فعالیت آژانس های غیرمجاز گفت: رئیس کمیسیون اصل 90 نامه ای را در این باره به دادستان کل کشور نوشتند که ان شاء الله منجر به دستور مقام قضایی شود.

وی در ادامه به اتفاقات سال های گذشته در خصوص فروش بلیت هایی که وجود نداشتند، فروش بیش از سهمیه و همچنین افزایش قیمت اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم  با دستور قضایی جلوی این سوء استفاده ها گرفته شود.

مشاور رئیس کمیسیون اصل 90 با بیان اینکه همکاران ما در تهران و سایر شهرستان ها در حال رصد لحظه ای روند فروش بلیت عتبات هستند افزود: طبق گزارش های دریافتی تعدادی از آژانس های مذکور پاسخگو نیستند، تعدادی توجیه نشده اند، عده ای سهمیه و مجوز لازم را هنوز اخذ نکرده اند و برخی نیز از اعلام اسم آژانس خود در فهرست مراجع 28 گانه فروش بی خبرند که این موضوع از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در حال بررسی است.

دیده بان این مدل از فروش بلیت عتبات را در کل مثبت دانست و تصریح کرد: البته تعدادی از این آژانس ها تعهد لازم را دارند و سهمیه بلیتی که در دست داشته اند در اختیار مردم قرار داده اند.

وی مشکل اصلی را تقاضای بالا برای تاریخی خاص خواند و یادآور شد: مردم عزیز بدانند که تعداد صندلی هایی که سازمان هواپیمایی کشوری برای اربعین حسینی در اختیار دارد محدود است اما سعی همه مسئولان ذیربط بر این است که تا لحظه آخر تمام صندلی ها را بر مبنای قیمت قانونی در اختیار مردم قرار دهند.
منبع: تسنیم

 

                               

اربعین     هواپیما     عتبات عالیات            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :