موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/24151 :کد

0

وزارت ارشاد "دین" را شاخص اصلی فعالیت‌های خود قرار دهد

  پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۳:۵۱
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -وزارت ارشاد "دین" را شاخص اصلی فعالیت‌های خود قرار دهد

آیت الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه وزارت ارشاد در راستای توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه فعالیت کند، گفت: در موضوع موسیقی و سایر شاخه‌های فرهنگی و هنری رویکرد این وزارت خانه دینی باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله صافی گلپایگانی ظهر امروز در دیدار با علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: مردم از برخی وزیران ارشاد گذشته گله مند بودند و به همین دلیل از شما انتظار خدمات بیشتری دارند، شما فرزند یکی از روحانیون بزرگ هستید که سطح انتظار از شما بیشتر است.

 

مرجع تقلید شیعیان افزود: مسئله اعتقادات دینی و مذهبی موضوع مهمی است که وزارت ارشاد باید فرصت ایجاد شده در بخش فعالیت‌های فرهنگی را مغتنم بشمارد و اهتمام لازم دراین زمینه را داشته باشد.

 

آیت الله صافی گلپایگانی با تاکید بر لزوم توجه به فعالیت‌های دینی در وزارت ارشاد بیان کرد: اهتمام لازم را داشته باشید تا اقدامات شما اساس دینی داشته باشد تا بتوان به اهداف اسلامی و برخی کمبودهایی که در رشته‌های فرهنگی هنری وجود دارد رفع شود.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه فعالیت کند، عنوان کرد: وزارت ارشاد باید به گونه‌ای عمل کند که اگر نقصی وجود دارد رفع شود و در موضوع موسیقی و سایر شاخه‌های فرهنگی و هنری رویکرد این وزارت خانه دینی باشد.

 

وی با تاکید بر رفع مشکلات مالی حوزه چاپ افزود: وزارت ارشاد باید مسائل مربوط به چاپ و نشر کتب را رعایت کند، مردم از شما توقعات بیشتری نسبت به وزرای سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند و انتظار فعالیت فرهنگی بیشتر و خدمات‌رسانی بهتری را نسبت به دوران‌های گذشته از شما دارند.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه جلوی کمبودهایی که در رشته‌های فرهنگی و هنری وجود دارد گرفته شود، بیان کرد: در رشته‌های فرهنگی و هنری باید حساسیت‌های دینی رعایت شود و مقاصد اسلامی نیز فراهم شود.

 

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات جامعه عنوان کرد: مسئولان کشور توفیق خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب را دارند از رو باید به مسائل فکری، مذهبی و اعتقادی مردم توجه بیشتری داشته باشند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :