موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/24163 :کد

0

آگاهی‌بخشی در سیاست‌های پدافند غیرعامل لحاظ شود

  پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۳
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -آگاهی‌بخشی در سیاست‌های پدافند غیرعامل لحاظ شود

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه پدافند به معنای دفاع از جنگ و دفاع از گرفتاری است که دشمن می‌خواهد برای کشور به وجود آورد، گفت:‌ آگاهی بخشی در سیاست‌های پدافند غیرعامل لحاظ شود.

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله محمد مؤمن در همایش پدافند غیرعامل در آموزه‌های دینی با نگاهی به آیه نفی سبیل که ظهر امروز در سالن کوثر دفتر تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه چنین همایش هایی به دنبال این است که پدافند غیرعامل را در آموزه‌های دینی جست‌وجو کند، اظهار داشت: توجه به جنبه‌های آموزه‌های دینی پدافند غیرعامل مورد توجه است.

 

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه پدافند به معنای دفاع از جنگ و دفاع از گرفتاری است که دشمن می‌خواهد برای کشور به وجود آورد، افزود: باید برپدافند غیر عامل از جهات گوناگون کار شود، کار روی پدافند غیرعامل شرعاً مسلم است و از هم از نظر علمی و هم عقلی اثبات شده است.

 

وی با بیان اینکه یکی از خصوصیات که آیه نفی سبیل ذکر می‌کند این است که دشمن به کنار شما نمی‌آیند و خودشان در جریان قرار نمی‌گیرند، تصریح کرد: در این آیه آمده که خداوند هرگز راهی را برای تسلط کفار بر مسلمانان قرار نمی‌دهد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دشمن به دنبال این است که در هر فرصتی به کشور ما آسیب بزند، خاطرنشان کرد: آگاهی بخشیدن یکی از مهم‌ترین اصول پدافند غیرعامل است، باید آموزه‌هایی لحاظ شود که فرد حاضر نشود به خاطر سود و منفعت خود منافع کشور را در خطر بیاندازد.

منبع:تسنیم

                               

مجلس خبرگان     پدافند     همایش            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :