موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/24195 :کد

0

مردی به نام استیماچ/ از خوانندگی پاپ تا هدایت تیم ملی کرواسی

  پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۴
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -مردی به نام استیماچ/ از خوانندگی پاپ تا هدایت تیم ملی کرواسی

بالاخره پس از گمانه‌زنی‌های بسیار، سرمربی جدید تیم سپاهان معرفی شد و ایگور استیماچ هدایت این تیم اصفهانی را برعهده گرفت.

بالاخره پس از گمانه‌زنی‌های بسیار، سرمربی جدید تیم سپاهان معرفی شد و ایگور استیماچ هدایت این تیم اصفهانی را برعهده گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران، مسئولان باشگاه سپاهان به وعده خود در قبال معرفی سرمربی تا پایان هفته جاری عمل کرده و  با اعلام رسمی باشگاه سپاهان و تائید رئیس هیئت مدیره این باشگاه، ایگور استیماچ سکان هدایت زردها را بر عهده گرفت.

این مربی کروات پیش از ظهر امروز مذاکرات نهایی را با مسئولان باشگاه سپاهان انجام داد و در نهایت با این باشگاه قرارداد رسمی منعقد کرد.

پس از منتفی شدن حضور اسکوچیچ، سه گزینه خارجی مدنظر باشگاه سپاهان قرار گرفته بودند که در نهایت قرعه به نام استیماچ خورد.

*سرمربی جدید سپاهان را بشناسید

این مربی کروات در دوران بازیگری از اسم و رسم زیادی برخوردار بود و با پیراهن تیم یوگسلاوی به عنوان قهرمانی جام جهانی جوانان رسید.

پس از فروپاشی یوگسلاوی، استیماچ به تیم ملی کرواسی راه پیدا کرده و سال 1998 به همراه همبازیانش بر سکوی سومی مسابقات جام جهانی فرانسه ایستاد.

استیماچ که در رده ملی 53 بازی و دو گل زده در کارنامه دارد، در عرصه باشگاهی نیز در تیم‌های هایدوک اشپلیت، دربی کانتی و وستهام یونایتد بازی کرده و پس از دوران بازیگری نیز مدتی به عنوان مفسر تلویزیونی فعالیت داشت.

وی در مقطعی به خوانندگی نیز اشتغال پیدا کرد و یک آلبوم موسیقی پاپ راهی بازار کرد اما در ادامه به سراغ حرفه مربیگری رفت.

این مربی کروات در این عرصه نیز سابقه هدایت تیم‌های سیبالیا و زاگرب را برعهده دارد و سال 2012 نیز به عنوان سرمربی تیم ملی کرواسی انتخاب شد و به همراه این تیم جواز حضور در مسابقات جام جهانی برزیل را کسب کرد.

استیماچ که هدایت تیمی را برعهده نداشت، پیش از ابتدای فصل گزینه سرمربیگری استقلال بود اما بر سر مسائل مالی به توافق نرسید اما در میانه فصل به لیگ برتر کشورمان بازگشت و هدایت نماینده اصفهان را برعهده گرفت.

با توجه به اینکه این مربی سابقه فعالیت در فوتبال باشگاهی ایران را ندارد، نمی‌توان ارزیابی خاصی در مورد عملکرد وی داشت اما پس از دیدارهای آینده سپاهان می‌توانیم نسبت به کارایی فنی این مربی نظر بدهیم.

منبع: فارس

                               

استیماچ     سپاهان     کرواسی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :