موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/24207 :کد

0

مذاکره غیررسمی اعضای اوپک در زمینه سقف تولید نفت

  پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۶
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -مذاکره غیررسمی اعضای اوپک در زمینه سقف تولید نفت

وزیرنفت ونزوئلا گفت:وزیران نفت کشورهای عضو اوپک به پیشنهاد عربستان یک روز پیش از برگزاری نشست ٤ دسامبر (۱۳ آذرماه) اعضا در وین با یکدیگر مذاکره های غیر رسمی خواهند داشت.

وزیرنفت ونزوئلا گفت:وزیران نفت کشورهای عضو اوپک به پیشنهاد عربستان یک روز پیش از برگزاری نشست ٤ دسامبر (13 آذرماه) اعضا در وین با یکدیگر مذاکره های غیر رسمی خواهند داشت.

به گزارش تحلیل ایران از وزارت نفت به نقل از رویترز، یولوجیودل پینو افزود:ملاقات های غیررسمی پیش از نشست آینده اوپک با حضور اعضا برگزار خواهد شد که شرکت کنندگان در آن مواضع خود را به طور شفاف بیان خواهند کرد و ما نیز می خواهیم به طور کاملا شفاف در مورد سطح تولید هر کشور به بحث بنشینیم.
وی اظهارداشت: این ملاقات های غیر رسمی به پیشنهاد علی النعیمی وزیر نفت عربستان برگزار خواهد شد.
وزیر نفت ونزوئلا ادامه داد: پس از درخواستهای ما ازاعضای اوپک برای ایجاد شرائطی در زمینه کمک به رشد قیمتهای بازار، وزیر نفت عربستان پیشنهاد کرد که یک روز پیش از اجلاس رسمی سازمان، اعضا می توانند گرد هم آیند و کاملا شفاف و واضح و البته غیر رسمی در مورد وضع کنونی و این که هر کدام از اعضا چه سهمی از تولید خواهد داشت به صحبت بنشینند.
براساس این گزارش، ونزوئلا به شدت به دنبال افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی است تا اقتصاد وابسته به نفت خود را نجات دهد. کاراکاس در این زمینه اقدامهای بسیاری انجام داده ولی عربستان که بزرگترین تولید کننده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است تاکنون هیچ چراغ سبزی به ونزوئلا در این مورد نداده است.

منبع: ایرنا

                               

نفت     ونزوئلا     اوپک     مذاکره        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :