موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست علمی

a/24219 :کد

0

کاهش ۴ درصدی تولید گازهای گلخانه ای در کشور تا سال ۲۰۳۰

  پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۳
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -کاهش ۴ درصدی تولید گازهای گلخانه ای در کشور تا سال ۲۰۳۰

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: براساس مصوبه روز گذشته هیات دولت مبنی بر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، کاهش چهاردرصدی میزان تولید گازهای گلخانه ای را تا۲۰۳۰ در کشور خواهیم داشت.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: براساس مصوبه روز گذشته هیات دولت مبنی بر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، کاهش چهاردرصدی میزان تولید گازهای گلخانه ای را تا سال 2030 در کشور خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، معصومه ابتکار روز پنجشنبه در ششمین روز از برگزاری نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در مصلی تهران در بازدید از غرفه ایرنا افزود: روز گذشته در نشست هیات دولت برنامه مشارکت ملی جمهوری اسلامی ایران برای کاهش گازهای گلخانه ای تصویب شد.
وی بیان کرد: این مصوبه، از مصوبات مهم دولت است و دولت یازدهم یک سال بر روی کلیات آن کار کرده است.
ابتکار اظهارکرد: در این برنامه، مشارکت همه دستگاه های اجرایی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای دیده شده و برای اجرای موفق این مصوبه نیاز به همکاری هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی است.
وی یاد آورشد: بر اساس این برنامه تا سال 2030 کاهش چهار درصدی میزان تولید گازهای گلخانه ای را خواهیم داشت و هشت درصد اضافه بر آن نیز مشروط بر رفع کامل تحریم ها در کاهش تولید گازهای تولیدی دیده شده است.
ابتکار افزود: دراین مصوبه برنامه های سازگاری، در بخش کشاورزی در زمینه اصلاح الگوی مصرف آب ، اصلاح الگوی کشت، کاهش مصرف سموم، کاهش آلودگی وحفاظت منابع آب و خاک نیز دیده شده است.
وی همچنین در خصوص تصویب کلیات برنامه احیای رودخانه کارون در شورای عالی آب افزود: این برنامه، برنامه جامعی است و همکاری همه دستگاه های اجرایی را دربردارد، برنامه ای است که به لحاظ علمی بر روی آن کاملا کار شده و امیدواریم با بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، نیرو بتوانیم شاهد احیای کامل رودخانه کارون باشیم.
ابتکار بیان کرد: در این برنامه سهم این سازمان نیز پایش، نظارت و هماهنگی است و سازمان محیط زیست دبیر کمیته حفاظت کیفی کارون در استان و مسوول پیگیری و هماهنگی در سطح ملی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :