موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش و پرورش

a/24223 :کد

0

۲۵۰ هزار دانش آموز امسال به مناطق عملیات جنوبی اعزام شدند

  پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۱۹
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -۲۵۰ هزار دانش آموز امسال به مناطق عملیات جنوبی اعزام شدند

مدیرکل هنری وزارت آموزش و پرورش از اعزام بیش ۲۵۰ هزار دانش آموز در سال جاری به مناطق جنوب و جنوب غرب کشور خبرداد.

مدیرکل هنری وزارت آموزش و پرورش از اعزام بیش 250 هزار دانش آموز در سال جاری به مناطق جنوب و جنوب غرب کشور خبرداد.

مهدی علی اکبری عصرپنجشنبه در حاشیه بازدید از غرفه ایرنا در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات کشور،در گفت و گوبا خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور به طور چشمگیری مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته است. 
علی اکبری برگزاری راهیان نور را به عنوان شیوه ای مهم پذیرفته شده بیان کرد و افزود: در این برنامه دانش آموزان با اعزام به این مناطق و آشنایی با گویش راویان این اردوها، با فرهنگ دفاع مقدس و رشادت های شهدا وجانبازان جنگ تحمیلی پیش از پیش آشنا می شوند. 
وی ادامه داد: معتقدیم این اردوها می تواند اثر خوبی در آشنایی دانش آموزان با فرهنگ دفاع مقدس داشته باشد. 
علی اکبری زاده همچنین اعلام کرد: وزارت آموزش و پرورش آمادگی دارد تا در صورت استقبال و درخواست معلمان و دانش آموزان به کربلای معلا در اربعین حسینی همکاری لازم را در چهارچوب قوانین مصوب به انجام برساند. 
علی اکبری افزود: تمام تلاش ما این است که با کمک بسیج اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی را به منطور تقویت برنامه های فرهنگی دانش آموزان ارتقا بخشیم.
وی اعلام کرد: سال گذشته حدود 700 هزار دانش آموز به اردوهای راهیان نور اعزام شدند که این آمار نسبت به سال 92 دو برابر شده است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آموزش و پرورش چه تمهیداتی برای آماده سازی دانش آموزان برای شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اتخاذ کرده است، گفت: تنها تعداد اندکی از دانش آموزان شرایط لازم برای شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را دارند اما مابقی نیز با این امر آشنا می شوند.
وی همچنین از برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس جهت آمادگی و آشنایی دانش آموزان با امر انتخابات خبر داد و گفت: با تدوین آیین نامه ای این انتخابات امسال در مدارس سراسر کشور برگزار شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :