موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگ و هنر

a/24232 :کد

0

اظهارنظر مسجدجامعی درباره بازسازی تئاتر شهر

  پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۸
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -اظهارنظر مسجدجامعی درباره بازسازی تئاتر شهر

نایب رییس شورای شهر تهران بار دیگر وزارت ارشاد را مسئول پیگیری جدی بازسازی مجموعه تئاتر شهر دانست.

نایب رییس شورای شهر تهران بار دیگر وزارت ارشاد را مسئول پیگیری جدی بازسازی مجموعه تئاتر شهر دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد مسجد جامعی، نایب رئیس شورای شهر تهران، روز گذشته با حضور در غرفه خبرگزاری کار ایران به سوالی پیرامون موضع‌ این شورا درباره اخبار ناگوار انتشار یافته طی هفته‌های اخیر از مجموعه تئاتر شهر پاسخ داد. 

این مسئول که بین خبرنگاران تئاتر به عنوان تنها عضو علاقه‌مند به هنر نمایش در میان تمام اعضای شورای شهر تهران شناخته می‌شود و همواره به تماشای آثار نمایشی روی صحنه می‌نشیند، درباره ریزش رخ داده در تئاتر شهر گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این زمینه بازسازی تئاتر شهر جدی‌تر عمل کند. ما هم همانطور که در دوره گذشته همراهی داشتیم، قطعا همکاری می‌کنیم.

برای نخستین بار نیست که عضو شورای شهر تهران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مسئول دقت و جدیت در بازسازی تئاتر شهر و پیگیری برای سامان‌ دهی محوطه پیرامونی این مجموعه می‌داند.

او سال گذشته نیز در پاسخ به خبرنگار ایلنا درباره بازسازی تئاتر شهر گفته بود: «راجع فضای داخلی اما مسئله جزو وظایف ثانویه شهرداری تهران قرار می‌گیرد و رسیدگی به چنین موردی ذاتا برعهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.»

«شورای شهر تهران» و «سازمان میراث فرهنگی» از جمله نهادهایی هستند که انتظار می‌رود به همراه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاهی دلسوزانه‌تر نسبت به بناهای شهری، بویژه نماد‌های شناخته شده پایتخت از خود نشان دهند.

بیش از یک سال از آغاز بازسازی مجموعه تئاتر شهر زیر نظر دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گذرد اما همچنان که ماه‌های پایانی سال فرا می‌رسد، از اتمام فاز نخست خبری نیست. بازسازی تالار قشقایی مجموعه به پایان نرسیده و قرارداد شرکت پیمانکار بازسازی مجموعه مهر ماه پایان یافته است.

مسعود معمار، مدیر دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد چندی قبل برگزاری مناقصه برای معرفی پیمانکار جدید را به آذر ماه موکول کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :