موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/24254 :کد

0

مصرف صحیح انرژی لازمه عبور از بحران خشکسالی

  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۲
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -مصرف صحیح انرژی لازمه عبور از بحران خشکسالی

حمید چیت چیان وزر نیرو می گوید: کشور سال ها دچار خشکسالی بوده است.

حمید چیت چیان وزیر نیرو می گوید: کشور سال ها دچار خشکسالی بوده است. مردم با تامین کنندگان این خدمات در صنعت آب و برق یک ارتباط نزدیک داشته باشند و با دست به دست هم دادن بتوانیم با مصرف صحیح منابع، این محدودیت ها را پشت سر هم بگذاریم .»

 

به گزارش تحلیل ایران، حمید چیت‌چیان در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، گفت: «وزارت نیرو یکی از وزارتخانه‌هایی است که سعی کرد بیشترین پاسخگویی را به نمایندگان افکار عمومی داشته باشد. »

به گفته وی، به همین منظور هر هفته این وزارتخانه جلسات ثابتی را با نمایندگان افکار عمومی برگزار می‌کند که در آن خودش یا یکی از مدیران وزارتخانه پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه هستند.

وی افزود: «در وزارت نیرو سعی کرده ایم ارتباط نزدیک با تمام مشترکان آب و برق داشته باشیم، برقراری این ارتباط و ایجاد تفاهم بین تهیه کنندگان و مصرف کنندگان آب و برق هیچ راهی ندارد جزء اینکه از طریق رسانه و مطبوعات انجام شود.»

وزیر نیرو به عملکرد رسانه ها در بخش آب و برق نمره قبولی داد و گفت: «نشریات و خبرگزاری ها و رسانه های دیداری و شنیداری، رسالت خود را در ایجاد هماهنگی بین مصرف کنندگان و تهیه کنندگان آب و برق به خوبی انجام داده اند.»

وی بیان کرد: «رسانه ها در دورانی که کشور با محدویت منابع آبی روبرو بوده است به این رسالت خود به خوبی توجه کرده اند.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه امسال میانگین بارندگی در سراسر کشور به 45 میلیمتر رسیده است، از بهبود وضعیت بارندگی در کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: «پراکندگی بارش ها نیز خوب بوده است.»

وزیر نیرو در ادامه درباره بارندگی‌های اخیر با ابراز خرسندی از اینکه امسال بارش در مناطق مختلف کشور نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است، گفت: « خوشبختانه در این 60 روزی که از شروع سال آبی گذشته است، میانگین بارش در سراسر کشور 45 میلیمتر بوده است و گستردگی این بارندگی ها بسیار خوب بوده است. »

وی همچنین اظهار کرد: «امسال اینطور نبود که در برخی از مناطق بارش شدید و در برخی بی‌آبی داشته باشیم بلکه پراکندگی بارش مناسب بود و امیدوارم تا پایان سال آبی جاری وضع بارش خوب باشد. »

چیت چیان افزود: «کشور سال ها دچار خشکسالی بوده است و آنچه که می تواند محدویت منابع آب و اقتصاد کشور را نجات دهد این است که مردم با تامین کنندگان این خدمات در صنعت آب و برق یک ارتباط نزدیک داشته باشند و با دست به دست هم دادن بتوانیم با مصرف صحیح منابع، این محدودیت ها را پشت سر هم بگذاریم .»

منبع: خبرآنلاین

                               

وزیر نیرو     خشکسالی     برق     اقتصاد        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :