موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24270 :کد

0

مداخله حزب الله و ایران، مسئله سوریه را پیچیده تر کرد

  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ — ۰۳:۰۱
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -مداخله حزب الله و ایران، مسئله سوریه را پیچیده تر کرد

جان کری طی سخنرانی در جمع اعضای موسسه صلح آمریکا گفت نشست وین برای رسیدن به یک راه حل مسالمت آمیز در مورد سوریه چندان امیدوارکننده نیست.

جان کری طی سخنرانی در جمع اعضای موسسه صلح آمریکا گفت نشست وین برای رسیدن به یک راه حل مسالمت آمیز در مورد سوریه چندان امیدوارکننده نیست.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، با حضور در موسسه صلح این کشور طی یک سخنرانی میان اعضای این موسسه درباره مسائل جهان اظهار نظر کرد.

وی در این سخنرانی بار دیگر دولت بشار اسد را عامل خشونت ها در سوریه معرفی کرد. وزیر خارجه آمریکا به نشست هفته آینده وین درباره بحران سوریه اشاره و خاطر نشان کرد که این نشست چندان نمی تواند نتایج امیدوارکننده ای داشته باشد.

جان کری در موسسه صلح آمریکا در واشنگتن گفت: بحران سوریه با دخالت حزب الله و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیچیده تر شده است و این مسئله تصمیم گیری کشورها را سخت تر می کند.

وی افزود: از آنجا که همه می دانیم بحران سوریه با راه حل نظامی حل نخواهد شد بهتر است کشورها راهکارهای سیاسی خود را برای تشکیل هرچه زودتر دولت انتقالی در این کشور ارائه کنند.

جان کری گفت: نمی توانیم بگوییم به دستیابی به توافق صلح درباره سوریه نزدیک هستیم ولی هنوز کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام شود. 

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :