موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24277 :کد

0

محکومیت بین المللی انفجارهای تروریستی بیروت

  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ — ۰۴:۳۰
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -محکومیت بین المللی انفجارهای تروریستی بیروت

واکنش های بین المللی به دو انفجار تروریستی که ضاحیه بیروت را هدف قرار داد و منجر به شهادت دست کم ۴۳ و زخمی شدن حدود ۲۴۰ نفر شد، همچنان ادامه دارد.

واکنش های بین المللی به دو انفجار تروریستی که ضاحیه بیروت را هدف قرار داد و منجر به شهادت دست کم ۴۳ و زخمی شدن حدود ۲۴۰ نفر شد، همچنان ادامه دارد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از منابع خبری، رومان نادال سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه انفجارهای منطقه برج البراجنه را محکوم کرد کرد و گفت: پاریس در مبارزه با تروریسم در کنار لبنان ایستاده است.

وی افزود: فرانسه در مبارزه با تروریسم در کنار مسئولان و ملت لبنان ایستاده و از اقدامات دولت و نیروهای امنیتی این کشور حمایت می کند. وی بار دیگر حمایت کامل از ثبات، وحدت و آرامش لبنان را تکرار می کند.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه نیز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن انفجارهای ضاحیه جنوبی بیروت، این اقدام تروریستی را حقیر و پست خطاب کرد.

همچنین سفارت آمریکا در بیروت در صفحه خود در شبکه های اجتماعی، حمله وحشیانه به منطقه برج البراجنه را محکوم کرد و این حادثه را به خانواده های قربانیان تسلیت گفت.

در همین حال ائتلاف گروه های فلسطینی در لبنان با صدور بیانیه ای انفجارهای ضاحیه جنوبی را به شدت محکوم کرد. در این بیانیه آمده است: ما وقوع انفجارها در در ضاحیه جنوبی بیروت را که منجر به شهادت و زخمی شدن صدها شهروند لبنانی شده است را به شدت محکوم می کنیم.

ائتلاف گروه های فلسطینی این حادثه را به خانواده های شهدا تسلیت گفته و برای مجروحان نیز از درگاه خداوند شفای عاجل درخواست کرد. ائتلاف گروه های فلسطینی متشکل از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس»، جنبش جهاد اسلامی، جبهه خلق برای آزاد سازی فلسطین، جبهه مبارزات مردمی فلسطین ( شاخه خالد عبدالمجید)، سازمان «الصاعقه» (پیشقراولان حزب آزادسازی مردمی)، حزب انقلابی فلسطین، جنبش فتح الانتفاضه و جبهه آزادی بخش فلسطین (شاخه ابو نضال الاشقر) است.

همچنین دانشگاه الازهر مصر ضمن محکوم کردن این انفجار تروریستی، تمام اقشار و گروه های لبنانی را به ایستادگی در برابر هر گونه توطئه که وحدت این کشور را هدف قرار گرفته است، فراخواند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز به شدت این اقدام تروریستی را محکوم کرد و این حادثه را به دولت، ملت و خانواده های شهدا تسلیت گفت.

گفتنی است دو انفجار تروریستی در برج البراجنه ضاحیه جنوبی بیروت منجر به شهادت دست کم ۴۳ نفر و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ نفر شد. گروهک تروریستی داعش مسئولیت این انفجارها را به عهده گرفته است.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :