موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24334 :کد

0

تماس تلفنی اوباما با ولی‌عهد امارات با محوریت سوریه و یمن

  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -تماس تلفنی اوباما با ولی‌عهد امارات با محوریت سوریه و یمن

رئیس جمهوری آمریکا در گفتگویی تلفنی با ولی عهد ابوظبی به بررسی روابط دو کشور و آخرین تحولات منطقه از جمله بحران‌های سوریه و یمن پرداختند.

رئیس جمهوری آمریکا در گفتگویی تلفنی با ولی عهد ابوظبی به بررسی روابط دو کشور و آخرین تحولات منطقه از جمله بحران‌های سوریه و یمن پرداختند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رسمی امارات،‌ باراک اوباما،‌ رئیس جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با محمد بن زاید آل نهیان،‌ ولی‌عهد ابوظبی "مسایل مختلف خاورمیانه و در راس آنها بحران سوریه و تلاش‌های دیپلماتیک صورت گرفته در راستای ایجاد بستر مناسب برای نشست آتی وین" را مورد بررسی قرار دادند.

 

نشست آتی وین درباره بحران سوریه روز شنبه (14 نوامبر) برگزار خواهد شد.

 

طبق اعلام خبرگزاری امارات دو طرف در ادامه به بحران یمن و اقداماتی که ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان در این کشور انجام داده،‌ پرداختند و بر اهمیت اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی در مورد این کشور تاکید کردند.

 

امارات از جمله کشورهای عضو ائتلاف متجاوز عربی علیه یمن است و هزاران نیرو به یمن اعزام کرده که ده‌ها تن از آنها تاکنون کشته شده‌اند.

 

اوباما و محمد بن زاید در ادامه بر حمایت خود از "پایه‌های ثبات منطقه و تلاش مشترک‌ دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم،‌ خشونت و گروه‌های تروریستی" تاکید کردند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :