موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24409 :کد

0

هشدار رئیس شورای اروپایی درباره شکست پیمان شنگن

  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۷
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -هشدار رئیس شورای اروپایی درباره شکست پیمان شنگن

رئیس شورای اتحادیه اروپا درباره فروپاشی پیمان شنگن و کنترل های مجدد مرزی در اتحادیه اروپا در سایه بحران پناهندگان هشدار داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، کشورهای آلمان، مجارستان، اسلوونی و حالا همچنین سوئد و کشورهای بیشتری در جریان بحران پناهندگان بار دیگر کنترل های مرزی را اجرایی می کنند.

 

"دونالد تاسک"، رئیس شورای اروپایی قراداد شنگن را در سایه چنین شرایطی در معرض خطر ارزیابی کرده و گفت: نجات دادن شنگن یک حرکت بر خلاف حرکت زمان است و ما مصمم به پیروزی در این رویکرد هستیم.

 

وی که روز گذشته پس از پایان نشست اروپا- آفریقایی در والتا سخن می گفت همچنین تصریح کرد که بدون کنترل موثر مرزهای خارجی اروپا نمی توان قانون شنگن را نجات داد.

 

رئیس شورای اروپایی اعتراف کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بحران پناهندگان تحت فشار بالایی قرار دارند. وی در این ارتباط به تصمیم اخیر آلمان برای اجرایی کردن مجدد قانون دوبلین درباره پناهندگان سوری و بازگرداندن آن ها به کشورهایی که برای اولین بار به آن وارد شده اند اشاره کرد.

 

وی همچنین به کشور سوئد اشاره کرد که به صورت موقتی کنترل های مرزی را در پیش گرفته است و اسلوونی که در مرزهای خود با کشور کرواسی حصار نصب کرده است.

 

تاسک تصریح کرد که ما باید البته بدون ترس و وحشت عجله کنیم.

 

شرکت کنندگان در نشست آفریقا-اروپایی روز گذشته یک طرح عملی برای بحران پناهندگان را تصویب کردند که پیش بینی می کند با فقر مبارزه شده ، شغل های جدید و امکان آموزش بیشتر فراهم شده و پایداری سیاسی ایجاد شود. همچنین مسئله حمایت از مرزها تصمیم گیری شد.

 

در ضمن نمایندگان اتحادیه اروپا روی یک صندوق کمک های اضطراری بیش از 1.8 میلیارد یورویی توافق کردند که تا به حال البته برای آن تنها 78.2 میلیون یورو جمع شده است. اتحادیه اروپا با این تصمیم می خواهد کشورهای آفریقایی را به هماهنگی بیشتر در بحران پناهندگان وا دارد.

 

صدر اعظم آلمان نیز توافق به دست آمده در این نشست را نقطه شروعی در همکاری هر دو قاره ارزیابی کرده و گفت: این مسئله مطرح است که با مهاجرت های غیر قانونی مبارزه کنیم.

 

"یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز در این نشست از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست که سریع تر عمل کنند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

پناهندگان     هشدار     اروپا     بحران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :