موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24426 :کد

0

اکثر آلمانی ها از سیاست مرکل در بحران پناهندگان ناراضی هستند

  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۶
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -اکثر آلمانی ها از سیاست مرکل در بحران پناهندگان ناراضی هستند

جدیدترین نظرسنجی باز هم از صعود حزب افراطی و ضد یوروی آلمان در سایه بحران پناهندگان خبر داده و نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی از سیاست مرکل در قبال این بحران ناراضی هستند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از نشریه "دی سایت"، بر اساس جدیدترین نظر سنجی که "زد دی اف" آلمان انجام داده است اکثر آلمانی ها کار صدر اعظم آلمان در بحران پناهندگان را بد ارزیابی می کنند.

 

این نظر سنجی که "زد دی اف" آلمان انجام داده است نشان می دهد 52 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی سیاست مرکل در قبال پناهندگان را بد ارزیابی می کنند و 43 درصد کار مرکل در این راستا را خوب می دانند. 50 درصد پرسش شوندگان در این نظر سنجی نیز بر این عقیده اند که آلمان نمی تواند از پس شمار بالای پناهندگان برآید و 47 درصد نظری خلاف این را دارند.

 

بر این اساس موضع وزیر کشور آلمان در قبال بحران پناهندگان نسبت به ماه سپتامبر بهتر ارزیابی می شود؛ 45 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی کار وزیر کشور در این راستا را خوب می دانند؛ این در حالی است که در ماه سپتامبر تنها 34 درصد بر این باور بودند. وزیر کشور آلمان اخیرا در راستای محدود کردن هجوم پناهندگان به کشورش از جمله پناهندگان سوری کار می کند.

 

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد تنها 19 درصد از شهروندان آلمانی بر این باورند که مرکل به دلیل مناقشات درون حزبی مسئولیت خود را از دست خواهد داد و 79 درصد نظری خلاف این را دارند.

 

بر این اساس، اتحادیه احزاب متحد مسیحی با وجود انتقادهای روزافزون محبوبیت خود را در نقطه 39 درصد حفظ کرده است و اگر در یکشنبه آینده انتخابات برگزار شود اتحادیه احزاب متحد مسیحی همچنان بدون تغیر 39 درصد اما حزب مهاجر ستیز و ضد یوروی آلمان با دو درصد صعود هشت درصد آراء را بدست خواهد آورد.

 

نتایج این تحقیق نشان می دهد وزیر دارایی آلمان همچنان در جایگاه اول ده سیاستمدار مهم آلمان قرار دارد و بعد از وی وزیر امور خارجه و وولفگانگ بوزباخ از سیاستمداران داخلی حزب دموکرات مسیحی قرار می گیرد و مرکل همچنان در جایگاه چهارم این لیست قرار دارد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

آلمان     مرکل     پناهندگان     بحران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :