موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24440 :کد

0

قانونگذار روس: «شارلی ابدو» همدست داعش است

  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۹
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -قانونگذار روس: «شارلی ابدو» همدست داعش است

رئیس کمیته ضد فساد مجلس دومای دولتی روسیه با انتقاد از عملکرد نشریه فرانسوی در انتشار کاریکاتورهایی درباره حادثه سقوط هواپیمای روسیه در مصر، «شارلی ابدو» را همدست گروه تروریستی داعش خواند.

رئیس کمیته ضد فساد مجلس دومای دولتی روسیه با انتقاد از عملکرد نشریه فرانسوی در انتشار کاریکاتورهایی درباره حادثه سقوط هواپیمای روسیه در مصر، «شارلی ابدو» را همدست گروه تروریستی داعش خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران، «آیرینا یارووایا»، رییس کمیته ضد فساد مجلس دومای دولتی روسیه، بر این باور است که اقدامات نشریه فکاهی «شارلی ابدو» گونه جدیدی از تروریسم را ایجاد می‌کند.

  حدود دو هفته قبل (31 اکتبر) یک هواپیمای ایرباس روسیه در مسیر خود از شرم‌الشیخ مصر به سمت فرودگاه سنت پترزبورگ روسیه سقوط کرد و تمام 224 نفر سرنشین آن جان باختند. به دنبال این حادثه، مجله شارلی ابدو فرانسه چندین کاریکاتور مرتبط با این سانحه را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه، این مقام ارشد مجلس دومای روسیه به خبرنگاران گفت: «این شیوه جدید تهاجمی که از سوی شارلی ابدو به نمایش گذاشته شده، تروریسم اطلاعاتی است که همان عناصر سادیسم و دگرآزاری که در پی تخریب سلامت، رفاه و ثبات اجتماعی است را با خود دارد و در نتیجه به دنبال رسیدن به اغراض سیاسی است.»

یارووایا ادامه داد: «فناوری‌های تخریب از طریق اطلاعات، در جهان امروز به صورت نظام‌مند مورد استفاده قرار می‌گیرند. مدتهاست که مشکل مذکور حلقه واسطه‌اش به آزادی اطلاعات را گم کرده است و در قالب آزادی انتقال جنایات مشخص به حوزه فناوری‌های اطلاعاتی، که [این جنایات] بر طبق قوانین کلاسیک تحت عنوان تجاوز شناخته می‌شوند، بروز کرده‌اند.»

وی افزود: «جهان اطلاعاتی مدتهاست که از طریق اهداف، ابزار تهاجم و پپامدها، از حوزه مجازی به حوزه واقعی تبدیل شده است. خط خبری شارلی ابدو گمراهی بزرگتری از اخلاقیات و میل به سود بیشتر، عرضه می‌کند. این تروریسم اطلاعاتی مخفی است.»

این مقام دولتی روسیه همچنین گفت، «در حالی که بسیاری از گروه‌های تروریستی ممنوع شده‌اند، تروریست‌های اطلاعاتی، به عنوان همدستان آنها مشغول فعالیتند. شارلی ابدو یکی از همدستان گروه افراطی تروریستی داعش است.»

روز پنج‌شنبه نشریه فکاهی مذکور، بار دیگر کاریکاتوری را منتشر کرد که مربوط به سقوط هواپیمای روسیه در صحرای سینای مصر را نشان می‌داد.

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :