موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24451 :کد

0

انفجار و تیراندازی در پاریس، ۶۰ کشته و ۱۰۰ گروگان

  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ — ۰۲:۴۰
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -انفجار و تیراندازی در پاریس، ۶۰ کشته و ۱۰۰ گروگان

تیراندازی و انفجار در پاریس در نزدیکی استادیوم این شهر تاکنون ۶۰ کشته برجای گذاشته است. شبکه خبری سی.ان.ان می گوید منابع فرانسوی این تعداد کشته را تایید می کنند.

تیراندازی و انفجار در پاریس در نزدیکی استادیوم این شهر تاکنون 60 کشته برجای گذاشته است. شبکه خبری سی.ان.ان می گوید منابع فرانسوی این تعداد کشته را تایید می کنند.

به گزارش تحلیل ایران، منابع خبری گزارش داده اند تیراندازی در یک رستوران و انفجار در یک مشروب فروشی در نزدیکی استادیوم پاریس روی داده است. تیراندازی با تفنگ کلاشینکف انجام شده است. دولت فرانسه در حال حاضر در سراسر این کشور وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.

براساس گزارش آسوشیتدپرس این انفجارها درحالی رویداد که پاریس میزبان دیدار دوستانه تیم های فوتبال فرانسه و آلمان بود.در این دیدار فرانسه با 2 گل به برتری رسید.

فرانسوا اولاند،رئیس جمهور فرانسه، در استادیوم مشغول تماشای فوتبال تیم‌های فرانسه و آلمان بود که این انفجارها رخ داد و او به سرعت توسط نیروهای امنیتی از محل دور شده است.

همچنین گزارشهایی حاکی از گروگانگیری مردم از سوی افراد ناشناس در یکی از سالن های کنسرت در شهر پاریس است. ابتدا اعلام شد حداقل 60 نفر در این سالن به گروگان گرفته شده اند، اما آمارهای بعدی از حضور 100 گروگان حکایت دارند. هنوز وضعیت گروگانها مشخص نیست و درحال حاضر شرایط گروگانها مهمترین دغدغه مسوولان فرانسوی است.

نیروهای پلیس هم اکنون در بیرون سالن کنسرت که پذیرای یک گروه کوچک راک آمریکایی بود قرار دارند و کسی نمی داند در داخل سالن گروگانها در چه وضعیتی هستند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی آمریکایی در این زمینه خبر داده است که تمام حملات انجام شده در پاریس هماهنگ بوده و این شهر با یک عملیات تروریستی وسیع مواجه است. رویترز همچنین می گوید در هفته گذشته نگرانی های امنیتی در فرانسه بالا بوده است.

گزارش ها حاکیست گروه تروریستی داعش در شبکه توییتر عبارت «پاریس در آتش» را تکرار کرده که این جمله داعش به نوعی می تواند نشان دهنده این باشد که این گروه تروریستی مسوولیت اقدامات تروریستی پاریس را برعهده گرفته است.

وضعیت شهر پاریس بحرانی گزارش شده است.

باراک اوباما رییس جمهور فرانسه، لحظاتی پیش با وحشیانه خواندن این حملات گفت: این حمله نه تنها علیه فرانسه، بلکه علیه همه است. ما آماده کمک به فرانسه هستیم و علیه تروریسم با آنها همراهیم. کسانی که فکر می کنند اینگونه می توانند جلوی مقابله با تروریسم را بگیرند اشتباه می کنند. ما با مقامات فرانسه برای اقدامات بعدی در تماس هستیم.

اوباما تاکید کرد: هر چه در توان داشته باشیم برای کمک به فرانسه انجام می دهیم تا تروریست ها به سزای عملشان برسند.

فرانسوا اولاند نیز در نطقی تلویزیونی تاکید کرد که مرزهای فرانسه بسته خواهد شد و پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه تمام تلاش خود را برای مقابله با تروریست ها انجام خواهند داد.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس نیز در اولین واکنش خود به این حادثه گفته است که از شنیدن این خبر شوکه شده است.

کامرون در توییت خود نوشته است: حوادث امشب در فرانسه مرا شوکه کرده است؛ همدردی و دعای ما همراه مردم فرانسه است و ما هر کاری که از دستمان بر بیاید برای کمک به فرانسه انجام خواهیم داد.

منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :