موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24461 :کد

0

فرانسه با بی سابقه ترین حادثه تروریستی مواجه است

  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ — ۰۴:۰۲
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -فرانسه با بی سابقه ترین حادثه تروریستی مواجه است

فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه پس از وقوع حملات و انفجارهای تروریستی متعدد در پاریس گفت، فرانسه با بی سابقه ترین حادثه تروریستی مواجه است.

فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه پس از وقوع حملات و انفجارهای تروریستی متعدد در پاریس گفت، فرانسه با بی سابقه ترین حادثه تروریستی مواجه است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تلویزیون فرانسه، اولاند با اشاره به کشته شدن ده ها نفر در این حملات و گروگان گرفته شدن حدود صد نفر، افزود:  ما همه تلاشمان را می کنیم که گروگان ها را آزاد کنیم و با مهاجمین برخورد شود.

وی با اعلام اینکه وزارت کشور خواهد گفت شرایط فوق العاده در کشور اعلام کند، تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم که حمله جدید روی ندهد و در همین راستا نیروهای ویژه عملیات جدیدی را آغاز کرده اند.

اولاند در راستای ممانعت از وقوع حملات بیشتر گفت: عبور و مرور کاهش پیدا خواهد کرد. مرزها بسته خواهد شد تا مهاجمین فرار نکنند. وی در عین حال گفت: ما می دانیم که مهاجمین از کجا آمده اند.

رییس جمهور فرانسه ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان، گفت: نباید بگذاریم آنها ما را بترسانند، این ترس و هراس وجود دارد اما ما ملتی هستیم که می توانیم از خودمان دفاع کنیم، ما بر تروریستها پیروز خواهیم شد. ما هر نوع همکاری را با نیروهای امنیتی انجام خواهیم داد تا از ملتمان دفاع کنیم.

گفتنی در حملات و انفجارهای متعدد در شهر پاریس پایتخت فرانسه دست کم ۶۰ نفر کشته شدند و ۱۰۰ نفر دیگر به گروگان گرفته شدند. این حملات با محکومیت گسترده جهانی مواجه شد، مقامات آمریکا، انگلیس و روسیه و همچنین دبیر کل سازمان ملل متحد این حملات را محکوم کردند.

در همین راستا بخش گسترده ای از شبکه مترو پاریس بعد از حملات تروریستی بسته شد و روز شنبه نیز تمام مدارس و دانشگاه های این شهر تعطیل اعلام شد.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :