موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بهداشت و درمان

a/24481 :کد

0

عواقب ویرانگر به تعویق انداختن بارداری که هرگز نمی‌دانستید

  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ — ۰۷:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -عواقب ویرانگر به تعویق انداختن بارداری که هرگز نمی‌دانستید

به تعویق انداختن بارداری با بهانه‌ی مختلف در زنان متاهل می‌تواند پیامدهایی بسیار خطرناک و غیر قابل بازگشت برای آنها به همراه داشته باشد.

به تعویق انداختن بارداری با بهانه‌ی مختلف در زنان متاهل می‌تواند پیامدهایی بسیار خطرناک و غیر قابل بازگشت برای آنها به همراه داشته باشد.
به گزارش تحلیل ایران؛ کارشناسان هشدار می‌دهند به تعویق انداختن سن باروری می‌تواند خطرات فراوانی را برای زنان ایجاد کند.
گفتنی است، متخصصان امور زنان و باروری اعتقاد دارند بهترین زمان برای باروری مادر بین 20 تا 30 سالگی است که بیشترین شانس را برای باروری دارد اما از 30 سالگی به بعد به تدریج میزان و قدرت باروری زنان کاهش می‌یابد.
کارشناسان این نتایج را با بررسی رشد افزایش عمل درمانی IVF بر روی زنان در رده سنی بالای 30 سال در طی سالهای اخیر و کاهش شدید قدرت باروری آنها به صورت طبیعی بدست آورده‌اند.
پژوهشگران اعتقاد دارند در دهه 20 زنان کمتر دچار عوارضی چون فشار خون، دیابت، سقط جنین و مسمومیت حاملگی می‌شوند و فرزندانی سالم‌تر به لحاظ ژنتیکی به دنیا می‌آورند و از آنجا که در دهه 20 زندگی زنان از تناسب اندام بهتری برخوردار هستند پس از زایمان کمتر دچار افزایش وزن شدید و عدم توانایی کاهش وزن می‌شوند.
کارشناسان اعتقاد دارند در دهه 20 زنان به دلیل فرم صحیح ستون فقرات کمتر فرزند مبتلا به سندروم داون بدنیا خواهند آورد .
بر این اساس پزشکان هشدار می‌دهند بانوان بارداری را به اواخر سنین بارداری خود نیندازند زیرا امکان دارد در دهه‌های 30 و 40 دچار نازایی شوند.
بر اساس تحقیقات یک زن در 30 سالگی حدود 70 هزار تخمک آماده باروری دارد که این میزان در 35 سالگی به 30 هزار تخمک و در 37 سالگی به حدود 25 هزار تخمک می‌رسد.
کاهش میزان تخمک باعث نازایی در بانوان و نیاز پیدا کردن به انجام معالجات دارویی می‌شود.
کارشناسان وجود 25 هزار تخمک در سنین بالای 37 سالگی را برای احتمال باروری بسیار کم می دانند و در خصوص به تعویق انداختن باروری توسط بانوان هشدار می‌دهند.
منبع: باشگاه خبرنگاران
                               

بارداری     باروری     زنان     تخمدان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :