موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24492 :کد

0

ناو آمریکایی منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین را ترک کرد

  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۱
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -ناو آمریکایی منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین را ترک کرد

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد: ناو هسته ای هواپیمابر تئودور روزولت منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین را ترک کرد تا در شرق و شمال اقیانوس آرام مستقر شود.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد: ناو هسته ای هواپیمابر تئودور روزولت منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین را ترک کرد تا در شرق و شمال اقیانوس آرام مستقر شود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، نیروی دریایی آمریکا روز جمعه در وبسایت خود اعلام کرد: ناو هواپیمابر تئودور روزولت منطقه ناوگان هفتم دریایی واقع در دریای جنوبی چین را ترک کرده و 13 نوامبر وارد منطقه سوم ناوگان عملیاتی شده است.

 

چین اقدام به ساخت و ساز جزایر مصنوعی در دریای جنوب چین کرده است. این اقدام با واکنش منفی کشورهای منطقه و آمریکا روبرو شده است.

 

آمریکا تاکید کرده است که مالکیت چین بر جزایر مصنوعی ساخته شده در دریای جنوبی چین را به رسمیت نمی شناسد و به ماموریت های دریایی و هوایی خود مطابق با قوانین بین المللی ادامه خواهد داد.

 

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا 5 نوامبر چهارشنبه دو هفته قبل از ناو هواپیمابر تئودور روزولت در دریای جنوبی چین دیدن کرد.

 

دیدار اشتون کارتر از این ناو آمریکایی یک هفته پس از آن صورت گرفت که ناو آمریکایی یو اس اس لاسن در نزدیکی جزایر مصنوعی چین در دریای جنوبی چین حرکت کرده و این اقدام با واکنش شدید پکن روبرو شده است.

 

چین اقدام ناو آمریکایی لاسن در حرکت در 12 مایلی جزایر مصنوعی دریای جنوبی چین را اقدامی تحریک آمیز ارزیابی کرده است ولی واشنگتن تاکید کرده است که این اقدام مطابق با قوانین بین المللی بوده است.

منبع:تسنیم

                               

مناقشه     ناو     آمریکا     چین        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :