موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رخدادهای سیاسی

a/24505 :کد

تحلیلی پیرامون حملات تروریستی در فرانسه

ناصر محمدي

  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۸
تعداد بازدید : ۱۲۵۰   
 تحلیل ایران -تحلیلی پیرامون حملات تروریستی در فرانسه

در حملات تروریستی در ۷ نقطه در پاریس تعداد ۱۶۰ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شده اند.

     در حملات تروریستی در 7 نقطه در  پاریس تعداد 160 نفر کشته و بیش از 200 نفر  زخمی شده اند.

ضمن همدردی  با مردم فرانسه و محکومیت این حملات تروریستی، باید گفت که این  حوادث در ادامه حوادث سال قبل در فرانسه صورت گرفته که درنتیجه اقدامات کورکورانه و مستبدانه غرب در حمایت از تروریسم و همچنین عدم توجه به هشدارهای جمهوری اسلامی  ایران است که بارها جهان و به ویژه سران غرب را به مبارزه با تروریسم دعوت کرده است.


  دکتر روحانی در سخنرانی در سازمان ملل متحد، کشورهای جهان را ، به ویژه غرب که خود مدعی مبارزه با تروریسم هستند ، به اتحاد بین المللی در برابر افراط و خشنونت دعوت کردند. متاسفانه کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم به این امر توجه نکردند، بلکه همواره در حمایت  از تروریسم  کوشا بوده اند. بدیهی است این گونه حوادث اجتناب ناپذیر خواهد بود.


در خصوص نقش فرانسه در حمایت از گروههای تروریستی به ویژه داعش باید اذعان داشت که  فرانسه یکی از کشور های سردمدار غربی در مبارزه ظاهری علیه داعش بوده ولی در باطن از آنها حمایت کرده است. از سویی ، شمار زیاد مهاجران  در این کشور موُید این حقیقت است که طراحی و سازماندهی عملیات تروریستی و سازماندهی ،جذب و اعزام نیرو به عراق و سوریه  توسط  عاملان این گروه تروریستی در داخل فرانسه صورت گرفته ومقامات  فرانسوی از این امر غافل بوده است.


البته فرانسه فشارهای زیادی به مهاجران وارد آورده اما کارساز نبوده است .بدیهی است طراحی و انجام عملیات تروریستی به واسطه سهولت انجام این گونه عملیات ها در این کشور است.


سخن پایانی این است که مجامع بین المللی با اقدامات ضربتی و سریع می بایست تلاش کنند که ریشه تروریسم و به خصوص  داعش را در  کل جهان از بین ببرند.

                               

  ناصر محمدي
  پژوهشگر علوم سیاسی
  آدرس ایمیل : nasser.t747@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :