موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24602 :کد

0

کری: اختلاف در مورد سرنوشت بشار اسد همچنان باقی است

  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۴۰
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -کری: اختلاف در مورد سرنوشت بشار اسد همچنان باقی است

وزیر خارجه آمریکا بعد از نشست وین در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه روسیه و نماینده سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد که اختلاف ها همچنان بر سر سرنوشت بشار اسد همچنان باقی است.

وزیر خارجه آمریکا بعد از نشست وین در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه روسیه و نماینده سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد که اختلاف ها همچنان بر سر سرنوشت بشار اسد همچنان باقی است.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از رویترز، جان کری و سرگئی لاوروف وزرای خارجه آمریکا و روسیه به همراه استفان دی‌میستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه در کنفرانسی مشترک به صحبت درباره نشست صلح سوریه که در وین برگزار شد پرداختند.

 

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که برخی کشورهای دیگر در سوریه می گویند که اسد برای شرکت در یک مذاکره واقعی آماده است.

 

کری در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما همچنان در کنار فرانسه و همه جهان برای شکست داعش و محو داعش از روی زمین هستیم.

 

وی گفت که تعدادی از مجروحان حوادث شب گذشته فرانسه آمریکایی بوده و تمامی تلاش خود را به کار خواهیم بست تا انجام دهندگان این حملات را پیگرد کنیم.

 

جان کری در این نشست خبری تاکید کرد که اختلاف بین کشورهای مختلف بر سر سرنوشت بشار اسد همچنان به قوت خود باقی است.

 

کری گفت در مذاکرات توافق شد که انتخابات طی 18 ماه زیر نظر سازمان ملل برگزار شود و شامل اقلیت‌ها نیز هست و این مسله ای حیاتی خواهد بود.

 

جان کری تاکید کرد که در گفتگوها بر سر ضرورت آغاز مذاکرات رسمی بین نمایندگان معارضان و دولت سوریه در آغاز سال آینده توافق کردیم.

 

وزیر خارجه آمریکا گفت ما از جریان انتقال قدرتی حمایت می کنیم که سوری ها در مدت 6 ماه آن را هدایت کنند و آتش بس بعد از آغاز جریان انتقال قدرت به رهبری سازمان ملل یک ضرورت است.

 

وی گفت پنج عضو شورای امنیت از برقراری آتش بس در سوریه حمایت می کنند و از همه طرفها می خواهند که به آتش بس پایبند باشند.

 

جان کری همچنین تاکید کرد که در این گفتگوها تعهد دادیم تمامی تدابیر لازم را برای آتش بس در سوریه اتخاذ کنیم و این آتش بس شامل داعش و جبهه النصره نخواهد شد و طبق توافق صورت گرفته داعش و النصره در فهرست سازمان های تروریستی قرار گرفتند.

 

لاوروف: سرنوشت سوریه را ملت سوریه تعیین خواهد کرد

 

در مقابل سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که آینده بشار اسد و سوریه را ملت این کشور تعیین خواهند کرد.

 

وزیر خارجه روسیه گفت که دی‌مستورا را مامور کردیم تا معارضان سوریه و دولت این کشور را تا ژانویه سال آینده دور هم جمع کند و همچنین دی مستورا باید هیئت معارضان سوریه را به صورت مشخص تعیین کند.

 

لاوروف افزود : در گروه مذاکره کننده مخالفان باید نمایندگانی از همه گروه های مخالفی که به رسمیت شناخته می شوند ، حضور داشته باشند. مخالفان سوری نیز باید در خصوص تشکیل دولت وحدت ملی در 6 ماه آینده به توافق برسند. آن چه در نشست وین بر سر آن توافق کردیم همسو و هماهنگ با تصمیمات کنفرانس ژنو 1 است. تصمیم گرفتیم که گروه های مخالف در سوریه را رده بندی و گروه های تروریستی را معرفی کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :