موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/24613 :کد

0

هیچ مورد ابتلا به کرونا در کشور مشاهده نشد

  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۵۷
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -هیچ مورد ابتلا به کرونا در کشور مشاهده نشد

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال جاری تاکنون هیچ مورد ابتلا به کرونا ویروس در کشور مشاهده نشده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال جاری تاکنون هیچ مورد ابتلا به کرونا ویروس در کشور مشاهده نشده است.

به گزارش تحلیل ایران محمد مهدی گویا روز شنبه در بازدید از بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان افزود: سه نفر که اخیرا در رفسنجان بر اثر ابتلا به بیماری تنفسی فوت کردند پس از بررسی و انجام آزمایش های لازم مشخص شد بر اثر ویروس کرونا فوت نکردند.
وی تصریح کرد: این سه نفر به فرم شدید نوعی ویروس آنفلوانزا که اکنون در فصل سرما شایع است مبتلا شدند و در نهایت منجر به مرگ آنها شد.
رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از این افراد مشکل تنفسی و دومین نفر هم مشکلی قلبی داشت و نفر سوم زنی باردار بود که بهترین مراقبت ها برای آنها انجام اما بدلیل بیماری شدید فوت شد.
وی افزود: از آنجا که این عفونت از طریق دست آلوده یا تنفس منتقل می شود لذا توصیه می شود موقع عطسه کردن دستمال بر دهان گرفته و به سطل زباله انداخته شود و افراد دستان خود را مرتب شستشو دهند.
طی دو هفته اخیر سه نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزای نوع h1n1 در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان جان خود را از دست دادند.
مرکز این شهرستان در 110 کیلومتری شمال کرمان است.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :