موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/24682 :کد

0

توصیه‌های مهم آیت‌الله مکارم‌ به ستاد اربعین

  یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ — ۰۸:۰۵
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -توصیه‌های مهم آیت‌الله مکارم‌ به ستاد اربعین

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: اربعین حسینی موضوعی بی‌نظیر در تمام دنیاست که خداوند آن را نصیب شیعیان کرده تا به این وسیله عظمت تشیع را به جهانیان نشان دهد.

 آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: اربعین حسینی موضوعی بی‌نظیر در تمام دنیاست که خداوند آن را نصیب شیعیان کرده تا به این وسیله عظمت تشیع را به جهانیان نشان دهد.

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله مکارم‌شیرازی در دیدار اعضای ستاد اربعین اظهار کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بین شرکت کنندگان در پیاده ‌روی نشر داده و در مسیر راهپیمایی اربعین به نحوی اقدام کنید که نتیجه فرهنگی از این مراسم گرفته شود.

وی با بیان این‌که «اربعین مراسم خاص است که بدون تبلیغ هر سال باشکوه‌تر برگزار می‌شود» افزود: جریان کربلا و قیام عاشورای امام حسین(علیه السلام) موضوعی است که هر چه از آن می‌گذرد بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و کهنه نمی‌شود و از یادها نمی‌رود. ما باید به‌خاطر جریان عاشورا شاکر خدا باشیم چرا که به وسیله این نهضت برابر دشمنان ایستادگی می‌کنیم و موجب عظمت و بزرگی شیعیان سراسر جهان شده‌ایم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تاکید بر لزوم رعایت مسائل امنیتی تصریح کرد: هر سال ۲۰ میلیون زائر بدون هیچ مشکلی در مراسم اربعین شرکت می‌کنند اما رژیم سعودی نتوانست امنیت ۲ میلیون حاجی را تأمین کند، دشمن در کمین است تا بتواند آسیبی بزند و پس از واقعه منا تلاش می‌کند به مراسم اربعین خدشه وارد کند و امنیت شیعیان را زیر سؤال ببرد.

این مرجع تقلید از مسئولین خواست تا مستندات اربعین جمع‌آوری شود و با انتشار به صورت کتاب به عنوان یک سند شیعی در تاریخ ماندگار شود.

در این دیدار سایت ستاد عتبات «نذر نت» که جهت جمع‌آوری کمک‌های مردمی طراحی شده است توسط آیت‌الله مکارم‌شیرازی رونمایی شد و این مرجع تقلید مبلغ 10 میلیون تومان نیز به این ستاد اهداء کرد.

منبع:ایسنا

                               

مکارم شیرازی     شیعیان     اربعین            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :