موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24768 :کد

0

فرانسه برای مقابله باداعش نیروی زمینی به سوریه اعزام می کند

  یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۵
تعداد بازدید : ۵۸۹   
 تحلیل ایران -فرانسه برای مقابله باداعش نیروی زمینی به سوریه اعزام می کند

یک اندیشکده آمریکایی اعلام کرد که پس از حملات تروریستی پاریس، فرانسه احتمالا نیروی ویژه به سوریه اعزام خواهد کرد تا با گروه تروریستی داعش مقابله کند.

یک اندیشکده آمریکایی اعلام کرد که پس از حملات تروریستی پاریس، فرانسه احتمالا نیروی ویژه به سوریه اعزام خواهد کرد تا با گروه تروریستی داعش مقابله کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، تحلیلگران اندیشکده استراتفور آمریکا بر این باورند که پس از حملات تروریستی اخیر پاریس که 129 کشته برجای گذاشت، فرانسه احتمالا برای مقابله با گروه تروریستی داعش، نیروی ویژه به خاک سوریه اعزام خواهد کرد.

 

تحلیلگران این اندیشکده افزودند: فرانسه گزینه‌های زیادی برای تلافی حملات داعش دارد ولی واکنش پاریس به حملات تروریستی اخیر بستگی به این خواهد داشت که چه کسی در نهایت مسئولیت حملات روز جمعه را بر عهده بگیرد.

 

اگر مشخص شود که داعش عامل اصلی حملات 13 نوامبر پاریس بوده آنگاه فرانسه عملیات هوایی در خاک سوریه را تشدید خواهد کرد.

 

این اندیشکده آمریکایی تاکید کرد: البته آسمان سوریه پیش از این توسط جنگنده‌های ائتلاف و همین طور هواپیماهای روسی مملو شده است و به همین دلیل فرانسه احتمالا حملات خود علیه داعش در عراق یا سایر کشورها را تشدید می کند.

 

البته تحلیلگران استراتفور پیش بینی می‌کنند که فرانسه احتمالا برنامه آموزش و حمایت از نیروهای موسوم به ضد داعش را تقویت خواهد کرد و یا حتی اقدام به اجرای عملیات‌های کماندویی علیه سرکردگان داعش می کند.

/ خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :