موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/24783 :کد

0

واکنش «آیت‌الله‌ نوری‌همدانی»به حوادث تروریستی در پاریس

  یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ — ۱۷:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -واکنش «آیت‌الله‌ نوری‌همدانی»به حوادث تروریستی در پاریس

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «حوادث تروریستی در پاریس، نتیجه عملکرد دولتمردان غربی در حمایت از تکفیری‌هاست» گفت: اگر آنها اجازه می‌دادند و به تروریست‌ها کمک نمی‌کردند، ملت و دولت سوریه و...

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «حوادث تروریستی در پاریس، نتیجه عملکرد دولتمردان غربی در حمایت از تکفیری‌هاست» گفت: اگر آنها اجازه می‌دادند و به تروریست‌ها کمک نمی‌کردند، ملت و دولت سوریه و عراق داعش را نابود کرده بودند.

 

به گزارش تحلیل ایران،‌ این مرجع تقلید در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با محکوم کردن حوادث تروریستی اخیر در کشورهای مختلف از جمله بیروت و پاریس، اقدامات غربی‌ها و آمریکایی‌ها را عامل اصلی مشکلات امروزی که جهان گرفتار آن شده، دانست و اظهار کرد: برخی کشورهای زورگوی جهانی تصور می‌کردند با ایجاد گروه‌های تروریستی و تکفیری می‌توانند کشورهای اسلامی را دچار مشکل کنند و خودشان در گوشه‌ای در امن و امان باشند.

 

وی تصریح کرد: ایجاد کنندگان و حامیان این جریان‌های خشن و ترور، باید می‌دانستند دیر یا زود در گذر زمان همین مشکلات به سراغشان خواهد آمد و امروز داعش بلای جان غربی‌ها شده است.

 

این مرجع تقلید ادامه داد: حوادثی که اخیرا در فرانسه رخ داد نتیجه عملکرد ناصواب و ناصحیح سردمداران این کشور است و غربی‌ها باید از این موضوع عبرت بگیرند.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی تاکید کرد: اگر کشورهای غربی مثل فرانسه اجازه می‌دادند و تروریست‌ها را تقویت نمی‌کردند، ملت‌ها و دولت‌های سوریه و عراق داعش را ریشه‌کن می‌کردند.

 

وی امت اسلامی را به حفظ وحدت و هوشیاری در برابر نقشه‌های شوم دشمنان دعوت کرد و افزود: کشورهای اسلامی باید بدانند تنها راهی که آنها را به عزت می‌رساند، حفظ وحدت و هوشیاری در برابر نقشه‌های شوم دشمنان است.

 

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان نباید بنشینند تا کشورهای مستکبر به آنها حمله کنند و بعد آنها مشغول دفاع شوند، بلکه باید به گونه‌ای دارای قوت باشند تا بتوانند هر گونه خطری را دفع کنند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :