موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24856 :کد

0

نخست وزیر ترکیه با صدراعظم آلمان دیدار کرد

  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۳
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -نخست وزیر ترکیه با صدراعظم آلمان دیدار کرد

احمد داوداوغلو نخست وزیر ترکیه یکشنبه شب در آنتالیا در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در پشت درهای بسته دیدار و گفت و گو کرد.

احمد داوداوغلو نخست وزیر ترکیه یکشنبه شب در آنتالیا در حاشیه نشست سران گروه 20 با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در پشت درهای بسته دیدار و گفت و گو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، نشست سران گروه 20 امروز به میزبانی ترکیه در آنتالیا شروع شده و تا فردا ادامه خواهد داشت. در این نشست سران 19 کشور عضو به استثنای فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه و رئیس کمیسیون و شورای اروپا ، دبیرکل سازمان ملل، روسای صندوق بین المللی پول و بانک جهانی شرکت کرده اند.

 

شبکه خبر ان.تی.وی گزارش داد این دیدار در پشت درهای بسته انجام شد و بیش از 40 دقیقه طول کشید.

 

ناظران آگاه با اشاره به موضوع مهم آوارگان سوری در ترکیه و فرار پناهجویان خارجی از طریق ترکیه به اروپا، مهمترین موضوع در مذاکرات دو طرف را مقابله و مدیریت بحران پناهجویان ارزیابی می کنند.

 

اروپا می خواهد ترکیه را به جلوگیری از هجمه پناهجویان خارجی به این قاره متقاعد سازد. ترکیه نیز تاکید دارد اروپا باید در به دوش کشیدن بار سنگین پذیرش آوارگان سوری، با ترکیه سهیم شود.

 

داوداوغلو قرار است دیدارهای دوجانبه ای با رهبران سایر کشورهای شرکت کننده در اجلاس داشته باشد.

 

ترکیه ریاست دوره ای گروه 20 را به عهده دارد و قرار است در خاتمه این نشست، ریاست را به چین تحویل دهد. ترکیه سال گذشته ریاست دوره ای گروه 20 را از استرالیا تحویل گرفته بود.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :