موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24866 :کد

0

شکست دستگاه اطلاعاتی فرانسه و انتقادهای گسترده از اولاند

  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ — ۰۴:۰۹
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -شکست دستگاه اطلاعاتی فرانسه و انتقادهای گسترده از اولاند

حملات تروریستی اخیر فرانسه موج انتقادهای گسترده‌ای از سیاست‌های رئیس جمهور و عملکرد دستگاه اطلاعاتی این کشور در پی داشته است.

حملات تروریستی اخیر فرانسه موج انتقادهای گسترده‌ای از سیاست‌های رئیس جمهور و عملکرد دستگاه اطلاعاتی این کشور در پی داشته است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رأی الیوم، منتقدان سیاستهای اولاند منتظر برگزاری مراسم تشییع قربانیان حملات تروریستی پاریس نشدند و شکست دستگاه اطلاعاتی این کشور در رصد تحرکات گروههای تروریستی و خنثی سازی نقشه تروریستهایی که از سوی دستگاههای امنیتی تحت تعقیب هستند را رسوا کردند.

یک کارمند سابق دستگاه اطلاعات خارجی فرانسه می‌گوید ما 25 سال قبل نسبت به ایدئولوژی اخوان المسلمین هشدار دادیم ولی هیچ کسی به حرف ما گوش نکرد.

وی افزود همه فرانسوی ها باید بدانند که ما در جنگی حقیقی علیه تروریسم هستیم و شیوه زندگی سابق ما تغییر کرده است.

«نیکولا سارکوزی» رئیس‌جمهور سابق فرانسه و رئیس حزب جمهوری خواهان این کشور بعد از نشست یک ساعته با فرانسوا اولاند در کاخ ریاست جمهوری خواستار رسیدن به نتایج فوری درباره حوادث پاریس شد.

وی همچنین خواستار تغییر کیفی سیاست خارجی فرانسه بویژه در قبال روسیه شد.

سارکوزی افزود: هیچ نیازی به وجود دو ائتلاف ضد داعش در عراق سوریه نیست بلکه نیاز به یک ائتلاف واحد است. ما نیازمند همکاری با همه هستیم و مهم برقراری امنیت کنفرانس آب و هوا که فرانسه پایان ماه جاری آن را برگزار می‌کند نیست بلکه مهم برقراری امنیت فرانسوی ها است.

رئیس‌جمهور سابق فرانسه نسبت به تکرار اینگونه حملات هشدار داد و گفت: ما در جنگ و خطری حقیقت که فرانسه را احاطه کرده به سر می بریم.

«مارین لوپن» رئیس حزب راست ملی فرانسه نیز خواستار تعطیلی مساجد و اخراج ائمه تندرو از فرانسه شد.

تحلیلگران و کارشناساسانی مانندا «فرانسوا هابسبورگ» نیز نسبت به برخی درخواستها در این کشور مبنی با ائتلاف با بشار اسد برای داعش هشدار داد و افزود: 75 درصد معارضان فرانسه یعنی احزاب راستگرای معارض حزب سوسیالیست حاکم این گرایش را دارند.

در پی حملات تروریستی فرانسه اولاند مشارکت خود در نشست گروه 20 در ترکیه را لغو کرد. همچنین سفر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به فرانسه نیز لغو شد.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :