موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24867 :کد

0

هشدار عربستان به زنان سعودی درباره پوشیدن نقاب در فرانسه

  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ — ۰۴:۱۵
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -هشدار عربستان به زنان سعودی درباره پوشیدن نقاب در فرانسه

سفارت کشور پادشاهی عربستان سعودی از تمام شهروندان زن سعودی حاضر در فرانسه خواست از استفاده از روبنده و نقاب جدا خودداری کنند.

سفارت کشور پادشاهی عربستان سعودی از تمام شهروندان زن سعودی حاضر در فرانسه خواست از استفاده از روبنده و نقاب جدا خودداری کنند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری الوطن سعودی، سفارت کشور پادشاهی عربستان سعودی در شهر پاریس پایتخت فرانسه از تمام شهروندان سعودی مقیم و ساکن فرانسه خواست از نقاب و روبنده استفاده نکنند.

سفارت عربستان سعودی در این‌باره چنین اعلام کرده است: به احترام قانونی که در آن کشور اقامت دارید، در 365 روز سال از استفاده از روبنده و نقاب در آن کشور خودداری کنید، و هر زن سعودی که از این قانون پیروی نکند، باید متقابلا احکام قانونی آن کشور را بپذیرد، و عواقب قانونی ناشی از استفاده از روبنده و نقاب را تحمل کند.

علی القرنی کادار سفارت عربستان سعودی در پاریس همچنین اعلام کرده است، از تمام شهروندان سعودی ساکن فرانسه می خواهیم، تحت هیچ شرایطی از محل اقامت خود خارج نشوند، و از نقل و انتقال شبانه در شهرهای مختلف فرانسه خودداری کنند، و از نزدیک شدن به مناطق مشکوک و خطرناک خودداری کنند، چرا که بعد از حوادث اخیر تروریستی در پاریس احتمال وقوع هر اتفاقی ممکن است.

به موجب قانون کشور فرانسه پوشاندن صورت در اماکن عمومی ممنوع است و کسانی که از این امر تخلف کنند، جریمه‌ای نقدی باید بپردازند که می‌تواند این مبلغ جریمه تا 150 یورو هم برسد.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :