موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/24969 :کد

0

رسیدگی فوری لایحه انتقال محکومان بین ایران و ترکمنستان

  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ — ۱۳:۵۶
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -رسیدگی فوری لایحه انتقال محکومان بین ایران و ترکمنستان

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی فوری به لایحه انتقال محکومان بین ایران و ترکمنستان شد .

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی فوری به لایحه انتقال محکومان بین ایران و ترکمنستان شد .

 

به گزارش خبرنگار ایسنا حسین محمدزاده در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس اظهار کرد: پروتکل انتقال محکومان بین ایران و ترکمنستان طی لایحه ای در مهرماه سال جاری توسط دولت به مجلس واصل شده است . این در حالی است که پارلمان کشور همسایه به واسطه چند زندانی که در شرایط مناسب زندان های جمهوری اسلامی هستند در کمتر از 70 روز پروتکل موصوف را به تصویب رسانده و امروز علیرغم گذشته 270 روز و با اطلاع از دربند بودن چندصد نفر از هموطنانمان در وضع نامناسب در زندان های مقابل ما این لایحه را هنوز به تصویب نرساندیم.

وی افزود: اگر این لایحه به همین منوال در نوبت بررسی در صحن علنی باشد خدا می‌داند چه بر سر زندانیان خواهد آمد لذا مصرانه اعطای فوریت رسیدگی به این لایحه را در خواست می کنم.

این نماینده مجلس با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی، گفت که راهپیمایی اربعین بزرگترین همایش انسانی است و نقش آفرینان این عرصه پوشالی بودن قدرت های ظاهری استکباری و جریان های دست پروده ایشان از قبیل طالبان، القاعده، تکفیری، داعش و وهابی‌ها را نشان می‌دهند.

 

نماینده مردم درگز در مجلس با اشاره به ظرفیت های بی نظیر حوزه انتخابیه خود اظهار کرد: متاسفانه تصویری که به سبب ذکر نعمت‌های گسترده در این دیار نقش می‌بندد با واقعیت موجود فاصله زیادی دارد که ریشه در ظلم‌،تبعیض و اقدامات ناروای رژیم شاهنشاهی و متاسفانه عدم اولویت بندی امور و عدم مراعات توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی به مناطق محروم و مرزی دارد و ما امروز شاهد معضلات عدیده در این نگین خاوران هستیم.

 

محمدزاده در ادامه یادآور شد: ماحصل مصادره املاک پدری مردم توسط رضاخان قلدر و فروش به غیر و فروش مجدد تمامی اراضی در یک معامله به ناحق و نزولی به آستان قدس رضوی در آن زمان، موجب شده انگیزه فعالیت و تولید از تمامی کشاورزان مظلوم‌ درگزی سلب شود چرا که کشاورزان علاوه بر تصرف املاک به دلیل فقدان سند از تسهیلات مختلف در عرصه کشاورزی و دامپروری و حفر چاه علیرغم آزاد بودن دشت محروم هستند.

 

وی گفت: راه دسترسی این شهرستان که از قدمتی 8 ساله به عنوان مرکز شهرستان در تقسیمات کشوری خراسان بزرگ برخوردار است راهی فرعی و کوهستانی است که اساساً مانعی جهت توسعه شهرستان است.

 

نماینده مردم درگز با بیان اینکه بالغ بر یکصد و پانزده هزار هکتار از اراضی مستعد و مراتع انحصاری شهرستان توسط محیط‌زیست تحت عناوین پارک ملی و منطقه حفاظت شده محدود شده خاطرنشان کرد: عملا دامپروری شهرستان مختل و یا حداکثر به کمتر از 30 درصد سنوات گذشته تقلیل یافته است.از طرفی هرگونه فعالیت در بخش معدن به دلیل قرار گرفتن دریکی از این مناطق توسط شهروندان ومتقاضیان شکل نمی گیردبه همین دلیل سهم درگز از صنعت و معدن تقریبا قریب به صفر است.

 

وی با تاکید بر ضرورت اعطای تسهیلات به بخش کشاورزی و دامپروری گفت که حقوق مسلم عرصه تولید کشاورزی و دامپروری نزد برنامه ریزان اقتصادی دولت مغفول مانده است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان از توسعه بیمارستان درگز و تجهیز آن ، طرح توسعه گمرگ، ارتقای گمرک به اداره کل و شروع پروژه حفر تونل در حوزه انتخابیه خود قدردانی کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :