موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24980 :کد

0

تا توقف جنگ، به عملیاتمان در خاک عربستان ادامه می‌دهیم

  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۴
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -تا توقف جنگ، به عملیاتمان در خاک عربستان ادامه می‌دهیم

همزمان با یورش گسترده ائتلاف متجاوز عربی برای اشغال تعز، سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که عملیات نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی در شهرهای جنوبی عربستان ادامه دارد و تنها زمانی متوقف خواهد شد که تجاوز...

همزمان با یورش گسترده ائتلاف متجاوز عربی برای اشغال تعز، سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که عملیات نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی در شهرهای جنوبی عربستان ادامه دارد و تنها زمانی متوقف خواهد شد که تجاوز عربستان به یمن پایان یابد.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، شرف غالب لقمان، سخنگوی ارتش یمن تاکید کرد: در جریان حملات هفته گذشته به شهرهای جنوبی عربستان صدها سرباز و افسر عربستانی کشته شده و ده‌ها خودروی نظامی آن‌ها منهدم شد اما عربستان از ترس این که این مساله به روحیه سایر نیروهایش تاثیر نگذارد خسارت‌هایی را که دیده پنهان می‌کند.

 

وی گفت: عملیات نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی در شهرهای "جیزان"، "عسیر" و "نجران" عربستان همچنان ادامه دارد و تنها زمانی متوقف خواهد شد که تجاوز عربستان به یمن نیز پایان یابد.

همزمان نیروهای ائتلاف عربی یورش گسترده‌ای را برای تصرف تعز آغاز و تجهیزان سنگین نظامی را به این شهر منتقل کردند.

در همین حال، منابع نظامی در استان تعز اعلام کردند که ارتش و کمیته‌های مردمی یک قایق جنگی ائتلاف را با موشک در نزدیکی سواحل یمن در شهر المخا هدف قرار دادند که در نتیجه آن این قایق آسیب دید.

 

از سوی دیگر پایگاه خبری العهد گزارش داد در حملات ارتش یمن در شهر "نجران" عربستان یک دستگاه تانک ارتش این کشور از نوع "آبرامز" منهدم شد.

 

 

هلاکت یکی از خطرناک‌ترین رهبران القاعده توسط نیروهای انصارالله

همچنین این منابع اعلام کردند که "یوسف البکاری" ملقب به ابی الخطاب، یکی از خطرناک‌ترین رهبران القاعده به دست ارتش و کمیته‌های مردمی در منطقه "الضباب" تعز کشته شد.

 

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از آغاز تجاوز ائتلاف سعودی به یمن همچنان به مقاومت خود در برابر حملات این ائتلاف ادامه داده و همواره پایگاه‌های نظامی سعودی را هدف حملات موشکی خود قرار می‌دهند.

منبع:ایسنا

                               

سعودی     یمن     ارتش     عملیات     تجاوز    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :