موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/24982 :کد

0

مذاکرات هسته ای ایران الگوی حل تنش ها در سوریه باشد

  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۹
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -مذاکرات هسته ای ایران الگوی حل تنش ها در سوریه باشد

«ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا که مخالف پیوستن کشورش به گروه ائتلاف برای بمباران سوریه است ، مذاکرات هسته ای ایران با قدرت های جهانی را الگویی برای حل تنش ها در سوریه عنوان کرد .

«ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا که مخالف پیوستن کشورش به گروه ائتلاف برای بمباران سوریه است ، مذاکرات هسته ای ایران با قدرت های جهانی را الگویی برای حل تنش ها در سوریه عنوان کرد .

 

به گزارش تحلیل ایران از روزنامه ال موندو ، نخست وزیر اسپانیا یکشنبه شب در حاشیه اجلاس گروه 20 در شهر آنتالیای ترکیه در نشستی مطبوعاتی در پاسخ به اینکه اسپانیا در حملات هوایی علیه داعش به فرانسه ملحق خواهد شد،گفت: ' من با اقدام های تنبیهی در سوریه موافق نیستم .


وی افزود:' به عقیده من ، باید یک توافق بین قدرت های بزرگ که روسیه ، آمریکا و اتحادیه اروپا هستند، وجود داشته باشد و داعش را به عنوان هدف اولویتی خود تعیین کنند.


راخوی تصریح کرد : 'این وضعیت هنوز ایجاد نشده است زیرا «باراک اوباما» و «ولادیمیر پوتین» رئیسان جمهوری آمریکا و روسیه هنوز در صحبت های خود در گروه 20 ، به توافقی دست نیافته اند .
نخست وزیر اسپانیا در حالی این سخنان را بیان کرد که فرانسه هنوز از حملات هوایی جدید خود در سوریه خبر نداده بود . راخوی در مورد شرکت اسپانیا در حملات هوایی سوریه اشاره کرد که کشورش در حفاظت از ترکیه در مقابل موشک های پرتاب شده از سوی سوریه، مشارکت دارد .


وی گفت : 'ما در یک ماموریت دفاعی حضور داریم و این ماموریت ها مهم هستند.


راخوی در ادامه صحبت های خود ، به مذاکرات هسته ای ایران به عنوان الگویی از آنچه که باید در مورد سوریه رخ دهد ، اشاره کرد و افزود: توافقی که بین ایران و قدرت های بزرگ از جمله روسیه صورت گرفت پایه مستحکمی برای رسیدگی به موضوع هایی از جمله سوریه است که پیچیدگی زیادی از سالهای دور دارد.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :